Валерій Мурга: “Наше головне завдання – збільшувати лісистість Закарпаття”

Лісокультурну кампанію, що триває, охоронці зелених легень Закарпаття вважають для себе найвідповідальнішою справою. Під часпроведення відновлення лісів у 2015 році лісівники краю посадили майже 3400 гектарів молодих лісів, що майже на 300 гектарів більше, ніжпланувалося.

Перевиконати намічене вдалося завдяки впровадженню сучасних технологій з продукування посадкового матеріалу: окрім відкритого ґрунтусаджанці вирощували і в теплицяхїх оснастили майже в кожному лісгоспі Закарпатської області.

Лісівники працюють за спеціальним планом. Приміром, цього року на Закарпатті має бути відновлено 3500 гектарів лісів. Наше головнезавданнязбільшувати лісистість Закарпаття.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства зазначає: «Працівники нашої галузі поставилися з розумінням допланових показників. Минулий рік був для Закарпаття роком значних випробувань: тогорічна спека завдала неабиякої шкоди Карпатським лісам.Багато посадкового матеріалу загинуло від сорокаградусних температур. Дісталося і молодому лісу – не вистачало вологи для належного росту. Щобтаке не повторилося, цього року  наші лісоінженери вирішили запровадити нові технології вирощування посадкового матеріалу, без якого неможливовиростити хороший ліс. У багатьох лісництвах області обладнали теплиці, в яких стали вирощувати саджанці молодого лісу. До цього практикувалилише відкриті ґрунти. До того ж, вперше лісівники Закарпаття висаджують ліс за новою технологією, а саме створюють змішані деревостани зголовних і другорядних лісоутворюючих деревних порід».

«Зараз роботи із створення нових культур виконано на 15% від цьогорічного плану. Активно поновлюють ліси в низинних районахЗакарпаття – в Берегівському, Виноградівському, Ужгородському, Мукачівському. З потеплінням поновлення лісів розпочнеться також і в іншихрайонах», – підсумував Валерій Мурга.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМ

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"