Вовки

Вовки як і всі жителі лісу мають право існувати у складі фауни та є невідємним компонентом лісових екосистем. 

Але вовк – це насамперед хижак. Час від часу виникає ситуація коли велика кількість дорослих сформованих хижаків здатні наносити величезну шкоду мисливському та сільському господарствам, а інколи, навіть є загрозою для життя людей. Голодний вовк здатний з’і’сти до 15 кілограм м‘яса за раз. Протягом однієї ночі вовча зграя, нападаючи на отару, здатна вирізати та покалічити десятки овець. Не гребують хижаки й іншою дичиною, оленями, глухарями, тетеруками, рябчиками, які, до речі, занесенні до Червоної книги Украі’ни.

Утверджений в Україні процес ведення мисливського господарства передбачає здійснення комплексу різноманітних заходів одним з яких є спостереження та контроль за кількістю хижаків на підпорядкованих мисливських угіддях. Єгерською службою Ясінянського лісомисливського господарства тільки за останній зимньо-осінній період на території мисливських угідь було знайдено одинадцять оленів‚ шість козуль‚ самку і чотири молодняка кабана які загинули від нападу вовка. В окремих урочищах та кварталах майже повністю винищенно оленів, козуль та зайців, чим значно знижено приріст поголів‘я фауни.  Були зафіксовані випадки нападу вовків на отару овець в полонині Погарський Чорнотисянського лісництва, де за одну ніч було заїдено 16 овець місцевих жителів. До єгерської служби неодноразово надходили звернення від громад з проханням провести заходи з регуляції чисельності вовків, які загрожували і наносили шкоди господарствам місцевих жителів. Враховуючи перелічені факти, 14 грудня було здійснене полювання на хижаків в результаті якого вбито шіст особин.

На кінець хочемо запевнити всіх «захисників» хижаків, що загрози цілковитого знищення популяції вовка в Україні та на Закарпатті, зокрема, немає і не може відбутись, а здійснене полювання – це захід з регулювання чисельності хижаків. Адже за даними спостережень єгерської служби та загальної статистики по Україні їх чисельність зростає.

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"