ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛІСІВ

Зі святом друзі лісолюби!!!

21 березня по всій планеті відзначають ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛІСІВ.

Свято лісу було засноване 21-го грудня 2012-го року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №A/RES/67/200. Відзначення Всесвітнього дня лісу має на меті ознайомлення людей зі значенням лісів та лісового господарства у житті світової спільноти. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють проблеми та користь лісів, а також необхідність сталого управління лісами і здійснення невиснажливого використання лісових ресурсів з метою їх збереження для майбутніх поколінь. Традиційними заходами зі святкування Дня лісу є висадка нових дере та організація різноманітних масштабних акцій покликаних збільшити лісистість Землі.

У 2020 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити», адже ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин. Окрім того, у житті людини ліси виконують важливі екологічні, господарські та соціальні функції.

Загальна площа земель  вкритих деревною рослинністю у ДП «Ясінянське ЛМГ» складає 25921,5 га. Панівною породою господарства є ялина європейська (95,8%), за нею йде бук лісовий (2,8%), вільха сіра (1%), ялиця (0,3%) інші деревні породи (0,1%). Ведення лісового господарства ДП «Ясінянське ЛМГ» здійснює в інтересах охорони здоров’я людей, покращення навколишнього середовища, безперервного невиснажливого раціонального використання лісів для задоволення потреб населення в деревині та іншій продукції лісу, покращення природного складу і якості деревини, збільшення продуктивності лісових насаджень, охорону лісів від пожеж, шкідників і хвороб лісу, раціональне використання земель лісового фонду. Для збереження біологічного різноманіття та рідкісних видів флори і фауни  на території лісомисливгоспу є 10 природоохоронних об’єктів загальнодержавного та місцевого значення.

Сьогодні у Всесвітній день лісів враховуючи загрозу вірусної пандемії, особливо актуально згадати про основні корисні властивості лісів для самопочуття і здоров’я людини.

Хвойні ліси виділяють у повітря велику кількість кисню та особливих, згубних для бактерій, летких речовин, які називаються фітонцидами. Найбільше фітонцидів виділяють: ялина, ялиця, ялівець, сосна, береза, черемха, дуб, клен. Фітонциди сосни вбивають збудника туберкульозу (паличку Коха) і кишкову паличку, ялиці — вбивають збудника коклюшу. У результаті аналізів повітря виявлено, що 1 м3 повітря хвойного лісу містить не більше 500, натомість повітря міста містить до 30-40 тис хвороботворних бактерій. Найбільше фітонцидів виділяють молоді дерева, повітря у молодому хвойному лісі практично стерильне.

Ефірні олії, що виділяються хвоєю ялівцю, кедра, сосни, ялини та ялиці, знімають напругу та втому, лікують нервові розлади й безсоння, допомагають від захворювань органів дихання, збільшують життєву місткість легенів. Аромат хвої ялиці залежить від наявності в ній ефіру борнеолу, який також має бактерицидні властивості.

Лісове повітря більш іонізоване у порівнянні з повітрям відкритого простору. У лісовому повітрі міститься понад 200 летких біологічно активних речовин. Ці речовини впливають як на фізичний, так і на емоційний стан: підвищують працездатність, покращують розумову активність. Після прогулянки в лісі нормалізується частота пульсу, поліпшується вентиляція легенів, підвищується вміст гемоглобіну в крові та стійкість організму до інфекцій.

Особливу цінність має живиця ялиці, з якої добувають камфору. Вона поліпшує діяльність серцевого м’яза, тому її вживають для лікування хвороб серця. Камфора входить до складу різних знеболювальних та жарознижуючих препаратів, вживають як сечогінний засіб тощо.  Отримані з живиці ефірні олії (рідини, що сильно і переважно приємно пахнуть та легко випаровуються) застосовують у парфумерній, кондитерській та медичній промисловості.

Спалюючи деревину ялини, отримують активоване вугілля, яке застосовують для лікування різноманітних отруєнь та очищення кишечника.

Хвоя багатьох видів дерев є лікарською сировиною, бо містить вітамін С, дубильні речовини тощо. Наприклад, у хвої ялиці вітаміну С у шестеро більше, ніж у лимонах.

Лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» вітають всіх з Всесвітнім днем лісів, закликають дотримуватись карантину, берегти себе і своїх рідних, виконувати рекомендації медиків  а за можливості відвідати цілющі хвойні ліси. Прогулянка смерековим лісом чудова можливість відпочити, заспокоїтися, відновити сили і набратися натхнення на майбутнє.

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"