В період новорічно-різдвяних свят у лісівників ДП «Ясінянське ЛМГ» побільшало турбот

Традиційно, для створення неповторної святкової атмосфери, чарівної новорічної казки та різдвяного дива люди не можуть обійтися без головного атрибуту свята – ялинки. На жаль, на передодні зимових свят зростає і кількість охочих нелегально збагатитися і самовільно зрубати новорічне деревце, завдаючи шкоду лісовим насадженням. Саме тому охорона шпилькових насаджень від незаконного вирубування у період новорічно-різдвяних свят є пріоритетом для працівників державної лісової охорони підприємства. 

Для ефективного забезпечення охорони лісового фонду від незаконних рубань на підприємстві запроваджується комплексна система заходів, яка включає у себе ряд превентивних дій для запобігання порушення лісового законодавства, оперативного виявлення і реагування на порушення та притягнення до  відповідальності порушників і відшкодування заподіяної шкоди.

З метою посилення охорони лісів та збереження шпилькових насаджень від незаконного вирубування у період новорічно-різдвяних свят директором ДП «Ясінянське ЛМГ» Ігором Піпашем видано відповідний наказ яким визначено координацію роботи працівників державної лісової охорони у вказаному напрямку. Зокрема, створено штаб із числа працівників апарату, який очолив головний лісничий Микола Ластовецький, що буде тісно взаємодіяти з правоохоронними органами й органами місцевого самоврядування, проводячи спільні рейди з метою виявлення і затримання порушників. Також у межах прилеглих до лісового фонду населених пунктах визначено пости з охорони хвойних насаджень, чергування на яких розпочнеться з 14 грудня 2020 року. Додатково на кожному лісництві створено спеціальні бригади за участю працівників державної лісової охорони  та представників громадських організацій для проведення рейдів і облав з метою виявлення і затримання осіб, що здійснили самовільні рубки.

Окрім людського ресурсу, для охорони шпилькових насаджень буде залучений квадрокоптер – пристрій, що з висоти дозволяє побачити одразу кілька площ, зафікфіксувати автомобілі та переміщення людей на території лісового фонду.

У разі виявлення самовільної заготівлі новорічних ялинок, на порушників буде складено протокол про адміністративне правопорушення вимог лісового законодавства, збитки згідно додатку 2 до постанови КМ України від 23 липня 2008 р. №665 на даний час становлять 518,91 грн. за 1 ялинку. Крім цього, громадян буде притягти до відповідальності у вигляді штрафу за порушення статті 65 КЗпАП

Для запобігання та недопущення порушення лісового законодавства у передноворічний період лісівниками проводиться масштабна роз’яснювальна робота  серед населення про адміністративну та матеріальну відповідальність за самовільну рубку молодняків шпилькових порід, про згубний вплив самовільних рубок на формування лісових насаджень, про надання допомоги лісовій охороні з боку громадськості в роботі по охороні насаджень від самовільних рубок. З метою формування екологічно свідомого ставлення до лісових ресурсів, щороку з учасниками шкільних лісництв підприємства проводиться екологічна акція «Збережи ялинку», основне завдання якої полягає у виготовленні новорічної атрибутики, що є альтернативою зрубаному молодому дереву.

Закликаємо усіх бути відповідальними і не допустити щоб приємні передсвяткові клопоти не перетворилися на сумний досвід. І нехай ніщо не зіпсує Вам святкового настрою!!!

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"