Для туристів на Закарпатті промаркують туристичні маршрути

Закарпаття – єдина в Україні область, яка за міжнародною шкалою оцінки сприятливих можливостей для розвитку туризму відповідає європейським стандартам. Ліси займають більше половини території області, що безумовно є активним рушієм для розвитку саме пішохідного туризму.


Мальовничі краєвиди та ландшафти, безліч історико-архітектурних пам’яток, все це вабить туристів із різних куточків України та Європи. Але на жаль, сьогодні гостро постає питання безпеки подорожуючого, це в першу чергу зумовлюється відсутністю єдиних загальнодержавних стандартів, які б чітко регулювали маркування туристичних маршрутів та шляхів.

Так за ініціативи начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги сьогодні в актовому залі управління відбулося засідання на тему: «Знакування (маркування) туристичних маршрутів (шляхів) та формування єдиної мережі туристичних маршрутів».

На засіданні були присутні керівник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга, директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Денис Ман, представники лісової та туристичної галузей, представники райдержадміністрацій, екскурсоводи та волонтери.

Головною метою засідання є приведення придорожньої та туристичної інфраструктури області у відповідність до європейських стандартів, оскільки наявність прознакованих маршрутів є одним з показників рівня розвитку туризму в державі. Також говорили про необхідність формування єдиної мережі туристичних маршрутів, необхідність маркування маршрутів, що пролягають територією лісових масивів, наявну систему туристичних шляхів у Закарпатській області.

Окрім того, це сприятиме значному покращенню рівня безпеки та захисту туристів під час проходження по гірських місцевостях чи орієнтування на невідомих територіях.

Валерій Мурга під час зустрічі висловив зацікавленість у розвитку співробітництва з представниками туристичної та лісової галузей та наголосив на необхідності збільшення потоку туристів і створення сприятливих умов для охочих відпочити й ознайомитися з місцевими «роздинками».

– За офіційною інформацією, територією Закарпаття простягаються понад 180 туристичних маршрутів (більш ніж 2900 км), більша частина з яких з відсутніми маркуваннями, деяка частка з них була промаркована і продовжується підтримуватись на основі «Європейських стандартів», який є найбільш придатний та зрозумілий як для туриста – початківця так і профі, не зважаючи на інші системи маркування, які є рекомендаційного характеру з боку держави. Хочу відмітити, що закарпатські курорти мають величезний потенціал для туристів, але треба побудувати нові та відремонтувати старі рекреаційні пункти, привести в належний стан мисливські будиночки, тобто створити всі належні умови для комфортного відпочинку туристів і промаркувати стежки та оздобити оглядові майданчики. Усе заплановане буде робитися за власні кошти державних лісогосподарських підприємств, – наголосив головний лісівник Закарпаття.

У свою чергу директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Денис Ман під час зустрічі відмітив:

– Представникам туристичної та лісової галузей варто розвивати співробітництво в питаннях маркування туристичних шляхів, створення спільних заходів і маршрутів і багатьох інших аспектах туристичної діяльності в держлісфонді Закарпатття. Він особливо наголосив на необхідності розвитку співпраці в питаннях створення сприятливого туристичного інформаційного поля, реклами туристичного бренду і маркування. «Ми зацікавлені в просуванні рекламного продукту Закарпаття розвитку сільського та зеленого туризму і його можливостей спільно з лісівниками», – каже Денис Ман.

За результатами засідання було визначено основні етапи для подальшої дії стосовно обговорюваних питань, які в найближчий час необхідно буде виконати задля забезпечення в першу чергу безпеки подорожуючих.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"