ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочинає кампанію з посадки лісових культур

Стратегія діяльності Державного підприємства «Ясінянське лісомисливське господарство» ґрунтується на принципах раціонального і сталого ведення лісового господарства, у відповідності до міжнародної системи лісової сертифікації FSC.

Такий підхід передбачає постійне піклування про ліси, проведення комплексу робіт з покращення їх екологічних функцій та відновлення деревостану на площах, що зазнали вирубки чи були пошкоджені внаслідок стихійних явищ. У зв’язку з цим підприємством систематично проводяться роботи з лісорозведення та відновлення лісів.

Лісовідновлення здійснюється на основі затвердженого щорічного проекту лісових культур шляхом природного поновлення та штучної висадки. Посадка лісів проводиться за рахунок основних та доповнюючих лісоутворюючих порід, а саме: ялини європейської, ялиці білої, бука лісового, клена-явора, ясена, модрини та сосни. Необхідна кількість саджанців щороку варіюється і залежить від площі вирубки. Всі потрібні саджанці лісгосп вирощує самостійно в 6 розсадниках загальною площею 9 гектарів. Щорічно до процесу вирощування та посадки лісових культур підприємство залучає сезонних робітників, учасників шкільних лісництв, волонтерів та відповідальних фахівців. Невід’ємною частиною заходів з лісовідновлення є проведення різноманітних екологічних акцій, таких як «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Посади дерево», «Дерева миру» тощо.

В 2017 році кампанію з посадки лісу планується розпочати з 3 квітня (залежно від погодних умов). До робіт з посадки лісу буде залучено близько 140 сезонних і тимчасових працівників. Також з учасниками шкільних лісництв 24 березня буде проведена акція  з висадження нових дерев – «Майбутнє лісу у твоїх руках». Запланована площа лісовідновлення цього року становить 325,3 га., з яких 154, 9 га –  штучна посадки лісових культур, а 170,4 га – природне поновлення. Планується також провести доповнення лісових культур на раніше засаджених ділянках, розмір яких визначено в 63,4 га. Загальна потреба садивного матеріалу для проведення посадки становить 716, 2 тис. штук саджанців. Вперше, за часів незалежності України, до складу лісових культур у Чорнотисянському лісництві буде включено Псевдотсугу Мензіса, батьківщиною якої є Північна Америка.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"