ДП «Ясінянським  ЛМГ» здійснює заходи по збереженню, охороні та захисту лісів

ДП «Ясінянським  ЛМГ» Розроблені та здійснені заходи, спрямовані на збереження, охорону та захист лісів пошкоджених всиханням.

Причиною всихання лісів є зростання чисельності верхівкового короїда на фоні посушливих років і негативний вплив патогенних грибів і бактерій. Часто всихає частина крони, тоді як решта гілок залишаються зеленими. Така деревина знецінена і вже не може ефективно використовуватись у виробництві.
Для обстеження насаджень та з метою виявлення і моніторингу карантинних шкідників нині в світовій практиці широко застосовують пастки з синтетичними феромонами, що дають змогу отримувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, а на підставі одержаних при цьому даних планувати відповідні карантинні заходи.
Феромонні пастки — це міні-контейнери, які використовуються як засоби боротьби з комахами-шкідниками. У своїй роботі використовують біологічноактивні речовини, які виділяють комахи для притягування до себе особин свого виду. Ці речовини називаються феромони. Їх наносять на клейку основу, яка тримає шкідників непорушно.
Для боротьби із стовбурними шкідниками, крім проведення санітарних рубок, ДП «Ясінянським ЛМГ» виставлено 300  феромонних пасток, спільно з Головним спеціалістом відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту ЗОУМГ Стеблюком Ю.Ю., начальником Закарпатського опорного пункту Трикур В.Ф., інженером лісопатологом ЗОУМГ Гайченя  О.П., спеціалістом по захисту лісу ДП «Ясінянське ЛМГ» Глушманюк М.В., і представниками лісової охорони у осередках пошкодженних  насадженнь.
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"