Екозахід з ціллю привернути увагу до збереження місцевої унікальної ботанічної пам’ятки природи «Андромеда»

До Міжнародного дня біорізноманіття учасники Чоронотисянського шкільного лісництва вкотре провели екозахід з ціллю привернути увагу до збереження місцевої унікальної ботанічної пам’ятки природи «Андромеда».

На міжнародному рівні подія з відзначення в 2021 році Дня біорізноманіття відбувається під гаслом «Ми – частина рішення» саме тому основним завданням організованої екоакції стали активні практичні дії з прибирання території заповідного бо’єкта, як ефективного реального рішення зі збереження унікальних природних цінностей та охорони біорізноманіття.
Нагадаємо, що пам’ятка природи «Андромеда» або «Чорна багна» знаходиться у селі Чорна Тиса, охоплює площу у 8,9 гектарів і розміщена на прирічковій терасі лівого схилу долини річки Чорна Тиса на висоті 700-750 м. н.р.м.. Це найбільше за площею у Свидовецькому масиві верхове сфагнове болото з класичним опуклим сферичним рельєфом. «Андромеда» отримала природоохоронний статус у 1984 році. Тут зростає унікальна болотна рослинність, серед якої дуже рідкісна комахоїдна рослина росичка круглолиста, Карпатський релікт – багно болотне, і звичайно, квіти андромеди. Також «Чорна багна» є осередком перебування червонокнижних видів фауни, таких як тритон карпатський і болотяна перламутрівка.
За відсутності належного інформування та через малу обізнаність місцевих мешканців стосовно цінності унікальної місцини люди роками зносили сюди непотріб та закидали все навколо небезпечним сміттям не усвідомлюючи, що завдають непоправної екологічної шкоди довкіллю.
За ініціативи органу місцевого самоврядування та активних мешканців села Чорна Тиса – старости Анатолія Павлюка та членів виконкому Василя Дердюка, Петра Косована і Манівчука Романа за участі голови Ясінянської селищної ради Андрія Делятинчука, заступника голови Рахівської районної ради Івана Копича, вчителів місцевої школи, вихованців шкільного лісництва, лісівників ДП «Ясінянське ЛМГ», представників Карпатського біосферного заповідника та ГО «Pet Kupa» з країни Угорщини було зібрано та посортовано більше 20 мішків сміття, яке відвезено до пункту прийому вторинної сировини Бийла Франц.
Проведений захід продемонстрував спільне прагнення до збереження місцевої природи та став підтвердженням прийняття ефективних екологічних рішень і реальних практичних дій зі збереження унікального біорізноманіття Карпатського регіону.
Бережімо довкілля разом! З Міжнародним днем біологічного різноманіття друзі!

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"