Екологічна ініціатива «День зустрічі птахів – 2021»

Юні лісівники Лазещинського шкільного лісництва приєдналися до екологічної ініціативи «День зустрічі птахів – 2021»

Природоохоронний захід відбувся 25 березня напередодні Міжнародного дня птахів, який світова спільнота щорічно відзначає 1 квітня. Ключова ціль заходу – організація допомоги перелітним птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель та привернення уваги дітей до необхідності охорони пернатих та роз’яснення їх значення для довкілля. Екологічна акція «День зустрічі птахів» в Україні проводиться щорічно, і за традицією в очікуванні пернатих у лісах і парках розвішуються шпаківні та проводяться просвітницькі заходи зі школярами. Лісівники також активно долучаються до процесу зустрічі птахів, адже пернаті друзі мають важливе значення для лісового господарства та є запорукою проти поширення і розмноження більшості шкідників лісу. Тому з приходом теплих весняних днів у всіх лісництвах ДП «Ясінянське ЛМГ» проводиться робота з інвентаризації, ремонту та розміщення нових штучних гніздівель для приваблювання природних ворогів шкідників лісу.

Саме на початок весни, згідно навчального плану проведення занять з учнями шкільних лісництв, відведено найбільше часу для лекцій і розповідей про птахів і їх значення у лісовому господарстві та довкіллі. Окрім теоретичної частини юннати постійно залучаються до практичних занять та разом з лісівниками виготовляють і розміщують штучні гніздівлі для птахів.

У процесі підготовки до свята зустрічі птахів у 2021 році, лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» виготовили шпаківні та годівниці, які, вже традиційно, діти розмалювали яскравими малюнками. У результаті кожна «пташина хатина» вийшла особливою і неповторною. За власною ініціативою, цьогорічний захід зустрічі птахів, юні лісівники провели під гаслом «Гідний приклад для наслідування», тому готові гніздівлі діти розмістили у центральному парку селища Ясіня, як заклик до дії для всіх мешканців Ясінянської громади. До проведення екоакції приєднався і голова Ясінянської територіальної громади Андрій Делятинчук, який подякував лісівникам і вихованцям шкільного лісництва за небайдужість і любов до природи та хороший приклад допомоги птахам гідний для наслідування. Розвішані шпаківні та годівниці стали справжньою окрасою місцевого парку, і від тепер, окрім практичного значення для птахів, будуть милувати око відвідувачів та перехожих.

Лісівники та вихованці шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ» закликають всіх наслідувати наш  приклад та 1 квітня у Міжнародний день птахів зустріти пернатих власноруч зробленою шпаківнею чи годівничкою.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"