Заготівля якісного насіння та осіннє висівання лісових порід – головне завдання для лісівників ДП «Ясінянське ЛМГ» передзимової пори

ДП «Ясінянське ЛМГ» насіння основних лісоутворюючих порід заготовляє власними силами, на спеціально виділених на території лісового фонду підприємства постійних лісонасіннєвих ділянках, генетичних резерватах, та з кращих дерев з цінними спадковими властивостями.

Лісонасінну сировину заготовляють одразу після досягнення насінням морфологічної стиглості, яку визначають за зовнішніми ознаками. Увесь комплекс робіт по лісонасіннєвій справі на підприємстві активно проводять у всіх шести лісництвах. Лісівники власноруч збирають насіння, обліковують та відправляють його на перевірку якості й відповідність стандартам до державної зональної лісонасіннєвої інспекції. Після перевірки частину порід висіють у розсадники, решту закладуть на стратифікацію і зимове зберігання.  Цьогоріч на підприємстві заплановано зібрати 120 кілограм насіння з яких 80 кг листяних і 40 кг хвойних порід. Наразі роботи зі збору насіння тривають, а план виконаний на 90%.

Осіннє висівання лісового насіння протягом останніх п’яти років практикують у Довжанському лісництві підприємства. Такий спосіб створення лісових культур, на думку лісничого Михайла Кувіка, відповідає концепції наближеного до природи лісівництва і є ефективнішим та якіснішим.  «Головна перевага осіннього висівання лісового насіння полягає у відповідності процесу лісовідновлення, що відбувається у самій природі. Насіння, що зберігалося в землі дає кращі сходи. Висіяне восени насіння природно в землі проходить фізіологічну стадію спокою, а перші паростки з’являються ранньою весною і ростуть та розвиваються інтенсивніше у порівнянні з весняними посівами. Окрім того, при осінньому посіві немає потреби стратифікувати насіння і зберігати його протягом зими», – зазначає лісівник.

Для успішної зимівлі та ефективного проростання насіння лісівниками здійснюється цілий комплекс заходів, які починаються з підготовки ґрунту, внесення органічних добрив та правильного висівання насіння. Враховуючи природнокліматичні умови  Ясінянського лісомисливгоспу, надзвичайно важливо захистити висіяне насіння від промерзання і пошкоджень дикими звірами. Щоб запобігти впливу тварин територія всіх лісових розсадників огороджується, а  грядки з посівами покриваються шаром настилу з моху і хмизу, що захищає від промерзання ґрунту і насіння.

Створення високопродуктивних лісів – це безперервний процес роботи для лісівників. Виконавши всі заплановані осінні лісокультурні роботи, залишається чекати весни, щоб у подальшому майбутнім сіянцям дати нове життя у лісі.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"