Зима в Карпатах

Про те, що зима в Карпатах сувора і холодна знайомо всім. Однак від цього знання не меншає бажаючих підкорити засніжені вершини Українських Карпат.

Зимовий похід у гори – серйозний виклик, що дає змогу оцінити власні сили та відкрити у собі нові грані. Однак, гори взимку річ не передбачувана.

В зимових мандрівках, часто трапляються ситуації коли все іде «не по плану»: ламається спорядження, псується погода, втрачаються орієнтири…. і за таких умов головним завданням є збереження власного життя. Сховатися від негоди, зігрітися, висушити одяг і дочекатися допомоги рятувальників є ключовим елементом виживання.

Мало не щодня з усіх новинних сайтів інформують про пошук заблукалих туристів або лижників, і дуже часто такі пошуки, на жаль, завершуються трагічною звісткою. Рятувальники та синоптики не втомлюються попереджати про погіршення погодних умов, але і це не завжди допомагає.

Саме для порятунку при надзвичайних ситуаціях на території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» існує мережа сховків де безпечно можна дочекатися на допомогу. Місця схову розташовані вздовж найпопулярніших туристичних маршрутів та на гірських полонинах, які часто відвідуються туристами. Також, вони внесені до інтерактивних туристичних мап і визначені в системі GPS-координат.

Інтерактивна карта точок порятунку доступна за посиланням: https://www.google.com/maps/d/viewer….
Для мандрівників стане в нагоді нещодавно розроблений мобільний застосунок на ОС Android «Порятунок в горах», який можна завантажити за посиланням https://play.google.com/store/apps/details… (QR код застосунку на фото до публікації). Даний застосунок призначений для комунікації туристів з рятувальною службою, а саме: голосових дзвінків (за можливості) та передачі сигналів «SOS» з географічними координатами при виникненні надзвичайних подій в гірській місцевості. Функціонал даного додатку дозволяє зареєстрованим користувачам при потраплянні в складні ситуації в гірській місцевості одним натиском зателефонувати до гірської пошуково-рятувальної служби або відправити повідомлення про надзвичайну ситуацію з точними координатами місця події.

Відправляючись в похід обов’язково зареєструйтеся у гірських рятувальників безпосередньо на пунктах пропуску чи онлайн за посиланням: https://docs.google.com/…/1Z8rNxsmNN…/viewform….

Пам’ятайте: зимою гори не пробачають помилок і підкорюються відважним. Успішних усім мандрівок та позитивних емоцій

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"