Коли хороша справа – це добра традиція.

Свій внесок у збереження екологічного балансу лісових екосистем на минулому тижні зробили лісівники Довжанського лісництва ДП «Ясінянське ЛМГ».

Лісничий Михайло Кувік разом з колективом увіреного йому лісництва випустили у гірські потоки річки Довжанка понад 3 тисячі дворічного малька форелі струмкової. Така своєрідна екологічна процедура відбулася в урочищі «Довжана» у віддаленому від антропогенного впливу місці де не проводяться вирубки і зведена до мінімуму лісогосподарська діяльність.

«Зариблення річок нашого лісництва вже стало доброю традицією, адже робимо ми це не перший рік. Мальків форелі постійно купляємо у форелевому господарстві Карпатського біосферного заповідника, їхня риба добре приживається в наших річках, тому, що вирощена в аналогічних природно-кліматичних умовах. Вона стійка до інфекцій та паразитарних захворювань, не піддається великій стресовій адаптації і не потребує акліматизації. Випускаючи крихітні рибини ми прагнемо відновити у карпатських річках стійку репродуктивну популяцію цього виду лососевих, які, нажаль, в природному середовищі є слабкими і знаходяться під загрозою знищення.», –  розповідає Михайло Іванович.

Окрім прямого зариблення лісівниками Довжанського лісництва щорічно здійснюються лісогосподарські заходи мета яких – створення сприятливих умов для ефективного відтворення та збільшення чисельності форелі в місцевих потоках. Тут постійно будують річкові перепади, яких в лісництві вже понад 20, систематично проводяться роботи з очищення струмків від захаращення та наслідків повеней, в період тиші посилюють нагляд і контроль з нерестилищами для запобігання браконьєрства і незаконного вилову риби, тощо.

Для справжнього лісівника в лісі все важливо. Неможливо виростити якісну деревину в середовищі де є неповною екосистема і де порушені зв’язки між її компонентами. Тому завдання для справжнього господаря комплексно підходити до процесу господарювання і думати не тільки про прибуток, але й допомагати природі зберігати й примножувати її біорізноманіття.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"