Лютий мороз – пора для підвищеної турботи про лісових звірів

Коли все навколо засипане під високим шаром снігу а навкруги лютує мороз нелегко приходиться не тільки людям, великого стресу зазнають і дикиі тварини, що мешкають в лісових просторах. Суворої зимової пори знайти корм і вистояти проти хижаків стає основою виживання для мисливської фауни. Більшість тварин знесилені та слабкі адже більшість джерел їжі вже вичерпалися а решта засипані снігом. Відновити сили та вистояти у складних природних умовах лісовим мешканцям допомагають єгері, які систематично здійснюють підгодівлю  диких звірів у продовж зими.

В системі ведення мисливського господарства ДП «Ясінянське ЛМГ» якісне проведення комплексу зимових біотехнічних заходів є запорукою збереження, відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості популяції мисливської фауни, яка в угіддях господарства є досить різноманітною і характерна для гірської зони Карпат. Мисливсько-господарське значення для ДП «Ясінянське ЛМГ» мають олень благородний, козуля, заєць-русак та кабан і проведення традиційних біотехнічних заходів із зимової підгодівлі направлено саме на підтримку даних видів.

Здійсненню зимової підгодівлі мисливської фауни передує відповідальна професійна робота фахівців мисливствознавців, які складають графіки викладання кормів та проводять чіткий розрахунку необхідної їх кількості, адже основною метою зимової підгодівлі є підтримка тварин яка не повинна повністю замінити природну кормову базу звірів і жодним чином не послабити прояв їхніх природних інстинктів. Знати, які біотехнічні заходи і як їх проводити – обов’язок кожного єгеря та мисливця. Саме тому єгері регулярно перевіряють кількість кормів у годівницях та при потребі досипають харчі.  Біля кожної з годівниць обов’язково влаштовано солонець. Важливе значення має і розміщення годівниць, адже вони повинні розташовуватись у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно. Розміщення біотехнічних споруд в ДП «Ясінянське ЛМГ»  сплановано так, що в кожному з єгерських обходів є в наявності кормосховища для зберігання сіна, кормових віничків та солі.

В черговий раз, разом з колегами, розносячи корми по годівницях, єгер Чорнотисянського лісництва Андрій Цуперяк зазначає: «Підгодівля, яку ми проводимо, дозволяє звірам поновити сили і втримати той вітамінний і жировий баланс, що сприяє їх адаптації до погодних умов і допомагає елементарно – вижити. Розміщення солі особливо добре впливає на організм оленів, зайців-русаків та кабанів, зміцнює їх, підсилює імунітет і допомагає протистояти різноманітним захворюванням, а також сприяє доброму розвитку плоду у вагітних самиць.

У годівниці ми виставляємо сіно, у місцях переходу диких тварин розвішуємо ароматні вінички з гілок малини верби і кропиви, а у солонці розсипаємо сіль, зерно і кукурудзу. Варто зауважити, що окрім великих тварин  не гребують візитами до мисливських годівниць і дрібні звірята. Зайці, білки, гризуни та деякі зимуючі птахи залюбки ласують залишками зерна, листочками з віників та сухою травою. Підгодівля звітів також має важливе лісогосподарське значення і запобігає пошкодженню молодих лісових культур.

Щороку здійснюючи підгодівлю звірів ми робимо важливу справу для збереження біорізноманіття Карпат і збереження природи для майбутніх поколінь»

Робота єгеря надзвичайно важка, але водночас, надзвичайно цікава. Лісових звірів єгері давно сприймають як своїх підопічних, добре знають їх звички та особливості поведінки, запросто орієнтуються у залишених слідах та з легкістю можуть визначити де перебуває тварина зараз. А ще єгері можуть годинами розповідати безліч історій про зустрічі з дикими звірами, із задоволенням ділитися дієвими порадами стосовно них.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"