Лісова пожежа – найбільше лихо для лісового господарства та екосистеми лісу

Нещадний вогонь під час лісових пожеж нищить усе на своєму шляху, завдаючи непоправної шкоди навколишньому середовищу та зводячи на нівець вкладену працю лісівників.

З ранньої весни і до пізньої осені під час стійкої сонячної погоди і підвищені температури повітря небезпека загорання у лісових масивах зростає у рази. Запобігти виникненню, вчасно зреагувати та ліквідувати лісову пожежу основне завдання державних лісогосподарських підприємств та обов’язок кожного працівника державної лісової охорони.
У ДП «Ясінянське ЛМГ» до настання пожежонебезпечного періоду готуються заздалегідь. 13 квітня 2021 року на території лісового фонду підприємства у Лопушанському лісництві відбулися планові спільні пожежно-тактичні навчання працівників державної лісової охорони ДП «Ясінянське ЛМГ» та особового складу Третьої державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.
Метою організованого заходу стало відпрацювання алгоритму спільних дій при гасінні та ліквідації лісових пожеж. Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати спільні дії для оперативного оповіщення, блискавичного реагування та швидкої ліквідації лісової пожежі.
У ході міжвідомчого мироприємства з обох боків було продемонстровано різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено ефективність і надійність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників. У процесі спільного навчання, під час гасіння імпровізованих осередків виникнення лісової пожежі особовий склад обох відомств підтвердив готовність до виконання всіх необхідних дій на випадок виникнення масштабних лісових пожеж.
Після практичного відпрацювання запланованого сценарію за результатами спільних дій було проведено робочий аналіз в процесі якого вказано на недоліки і визначено переваги застосованих методів гасіння лісових пожеж.
Проведений захід підсумував найголовніше – це добре налагоджену співпрацю між лісівниками і рятувальниками та готовність необхідних сил і засобів для гасіння лісових пожеж.
Памятайте: всяку пожежу завжди легше попередити аніж загасити!
Згідно статистики 80% лісових пожеж виникають з вини людини. Отож, вкотре наголошуємо на необхідності дотримання правил протипожежної безпеки під час перебування у лісі, розпалювати багаття тільки у спеціально облаштованих місцях, бути екологічно свідомими та берегти природу рідного краю!
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"