Лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» попереджають про небезпеку укусів отруйних змій

З настанням літа і підвищенням температури навколишнього середовища в карпатських лісах активізувалися змії. В зв’язку з цим виникають небезпечні ситуації, які можуть трапитися з будь-якою людиною, і дуже важливо знати як запобігти укусам змій та що необхідно робити коли змія все ж таки укусила.
Для профілактики укусів змій слід застосовувати найпростіші запобіжні заходи:
– йдучи до лісу, одягати щільні штани, котрі заправляти у високе взуття;
– будти особливо уважними перед тим, як ступати у зарослі ями;
– збираючи гриби чи ягоди, користуватися палицею, щоб перевіряти зарослі;
– не намагатися впіймати будь-яку невідому змію;
– при ночівлі у лісі уникати місць розташування чагарників, трухлявих пеньків, дерев з дуплами, входу до нори або печери тощо;
– щільно закривати вхід до намету, щоб змія не могла туди заповзти;
– переміщуючись лісом, полем в темний час доби, користуватися ліхтарем.
– вирушаючи на сімейний пікнік, збір грибів чи ягід провести бесіду з дітьми.
МНС попереджає, що в разі укусу змії слід діяти оперативно, оскільки отрута швидко вражає серцево-судинну, кровоносну і нервову системи організму і перед тим як вирушати до лісу слід навчитися розрізняти укуси отруйних змій від укусів неотруйних та ознайомитися з правилами надання першої медичної допомоги.
На місці укусу отруйної змії залишаються кровоточиві ранки сліди двох зубів (рідше – одного), що віддалені одна від одної на 1-1,5 см. Укуси неотруйних змій мають зовсім інший вигляд – на шкірі помітна дуга із багатьох дрібних подряпин.
До основних симптомами потрапляння отрути в організм спочатку відчувається свербіння, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, пухирці, наповнені рідиною. Можливий пульсуючий біль у місці укусу і злегка болючі лімфатичні вузли. Ці ознаки досягають свого максимуму через 10-12 годин із моменту укусу.
Перша допомога при укусах змії:
– протягом 5-10 хвилин, закусивши зубами шкіру, енергійно відсмоктувати або витиснути отруту з ранок, спльовуючи кров, але в жодному разі не ковтайте її. Рот при цьому бажано періодично прополіскувати водою. Якщо до цього заходу вдатися не пізніше 3-5 хвилин з моменту укусу, то цим вдається видалити до 40% отрути, яка не встигла потрапити в кровотік. Але в ротовій порожнині не повинно бути ранок та каріозних зубів.
– продезінфікувати ранки (йодом, одеколоном, горілкою і т.п.);
– зняти з ураженої кінцівки обручку, браслети, щільний одяг і взуття;
– по можливості багато пити. В перші 2 години після укусу варто вжити не менше 3-4 літрів рідини (води, молока, неміцного солодкого чаю);
– переміститися, якщо є можливість, у прохолодне затінене місце. За можливості забезпечити потерпілому повний спокій.
– звернутися по допомогу до лікарів.
Після укусу КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– піддаватися паніці, хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Дихайте повільно і глибоко;
– накладати на уражену кінцівку джгут;
– робити надрізи в місці укусу або припікати ранки;
– обробляти місце укусу розчином марганцевокислого калію (марганцівки) або господарського мила;
– вживати алкоголь;
– займатися фізичною працею.
Лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» закликають бути особливо уважними і обережними та дбати про свою безпеку, адже іноді правильні дії та швидка реакції можуть врятувати чиєсь життя.