Лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» попереджають про небезпеку укусів отруйних змій

З настанням літа і підвищенням температури навколишнього середовища в карпатських лісах активізувалися змії. В зв’язку з цим виникають небезпечні ситуації, які можуть трапитися з будь-якою людиною, і дуже важливо знати як запобігти укусам змій та що необхідно робити коли змія все ж таки укусила.

           Для профілактики укусів змій слід застосовувати найпростіші запобіжні заходи:

– йдучи до лісу, одягати щільні штани, котрі заправляти у високе взуття;

– будти особливо уважними перед тим, як ступати у зарослі ями;

– збираючи гриби чи ягоди, користуватися палицею, щоб перевіряти зарослі;

– не намагатися впіймати будь-яку невідому змію;

– при ночівлі у лісі уникати місць розташування чагарників, трухлявих пеньків, дерев з дуплами, входу до нори або печери тощо;

– щільно закривати вхід до намету, щоб змія не могла туди заповзти;

– переміщуючись лісом, полем в темний час доби, користуватися ліхтарем.

– вирушаючи на сімейний пікнік, збір грибів чи ягід провести бесіду з дітьми.

МНС попереджає, що в разі укусу змії слід діяти оперативно, оскільки отрута швидко вражає серцево-судинну, кровоносну і нервову системи організму і перед тим як вирушати до лісу слід навчитися розрізняти укуси отруйних змій від укусів неотруйних та ознайомитися з правилами надання першої медичної допомоги.

На місці укусу отруйної змії залишаються кровоточиві ранки сліди двох зубів (рідше – одного), що віддалені одна від одної на 1-1,5 см. Укуси неотруйних змій мають зовсім інший вигляд – на шкірі помітна дуга із багатьох дрібних подряпин.

До основних симптомами потрапляння отрути в організм спочатку відчувається свербіння, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, пухирці, наповнені рідиною. Можливий пульсуючий біль у місці укусу і злегка болючі лімфатичні вузли. Ці ознаки досягають свого максимуму через 10-12 годин із моменту укусу.

Перша допомога при укусах змії:

– протягом 5-10 хвилин, закусивши зубами шкіру, енергійно відсмоктувати або витиснути отруту з ранок, спльовуючи кров, але в жодному разі не ковтайте її. Рот при цьому бажано періодично прополіскувати водою. Якщо до цього заходу вдатися не пізніше 3-5 хвилин з моменту укусу, то цим вдається видалити до 40% отрути, яка не встигла потрапити в кровотік. Але в ротовій порожнині не повинно бути ранок та каріозних зубів.

– продезінфікувати ранки (йодом, одеколоном, горілкою і т.п.);

– зняти з ураженої кінцівки обручку, браслети, щільний одяг і взуття;

– по можливості багато пити. В перші 2 години після укусу варто вжити не менше 3-4 літрів рідини (води, молока, неміцного солодкого чаю);

– переміститися, якщо є можливість, у прохолодне затінене місце. За можливості забезпечити потерпілому повний спокій.

– звернутися по допомогу до лікарів.

Після укусу КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– піддаватися паніці, хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Дихайте повільно і глибоко;

– накладати на уражену кінцівку джгут;

– робити надрізи в місці укусу або припікати ранки;

– обробляти місце укусу розчином марганцевокислого калію (марганцівки) або господарського мила;

– вживати алкоголь;

– займатися фізичною працею.

Лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» закликають бути особливо уважними і обережними та дбати про свою безпеку, адже іноді правильні дії та швидка реакції можуть врятувати чиєсь життя.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"