На Рахівщині визначили місця для продажу новорічних ялинок

Державні підприємства «Великобичківське ЛМГ», «Рахівське ЛДГ», «Ясінянське ЛМГ» сформували перелік місць збуту новорічних ялинок на території Рахівського району.

За пишною красунею можна звернутися до офісу ДП «Рахівське ЛДГ» вул. Б. Хмельницького, буд. 3; ДП «Великобичківське ЛМГ» (площадка біля магазину ,,LG’’);  ДП «Ясінянське ЛМГ» вул. Грушевського, буд. 13, а також до лісництв всіх лісгоспів, на території яких будуть діяти торгівельні майданчики.

Водночас повідомляємо, що з метою попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев в районі проводиться екологічна акція.

У межах акції проводитимуться спеціальні рейди-перевірки в лісах, на автодорогах, залізничному вокзалі і ринках району. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізації ялинок.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП). Одночасно з штрафом законодавством передбачено стягнення заподіяної шкоди, нанесеної лісовому господарству незаконною рубкою хвойних насаджень, яка розраховується за кожне окремо-зрубане на «новорічну ялинку» дерево і становить від 399 грн. за шт.

Крім того, передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 881 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.Наголошуємо, що громадяни, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуться до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"