На Рахівщині за участі лісівників ЗОУЛМГ відбулось засідання Координаційної ради КБЗ

Директор ДП “Виноградівський лісгосп” Василь Агій взяв участь у засіданні Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника (надалі – КБЗ). 

Першочергово члени Координаційної ради висловили свою підтримку щодо Указу Президента України від 21.11.2017р. №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду» та сподівання на покращення ситуації в галузі.

Обговорювали стан виконання КБЗ Меморандумів про співпрацю з територіальними громадами населених пунктів Рахівського і Тячівського районів; виконання охоронного зобов’язання щодо забезпечення режиму охорони та збереження частини територій КБЗ в межах територій постійного користування ДП “Ясінянське ЛМГ”; організацію виконання Лімського плану дій для біосферних резерватів ЮНЕСКО, зауважень та пропозицій, висловлених на нараді під головуванням Президента України 29.09.17р. та резолюції Міжнародної конференції з нагоди 10-річчя внесення букових пралісів до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; підсумки міжнародної діяльності КБЗ та приведення території установи у відповідність до Статутних рамок біосферних резерватів ЮНЕСКО. Вирішили звернутися до Мінприроди України та Банку KfW з проханням прискорити фінансування заходів у рамках українсько-німецького проекту “Підтримка природно-заповідних територій в Україні”, спрямованих на підтримку територіальних громад, що знаходяться в межах території сталого розвитку Карпатського біосферного резервату.

Адміністрації КБЗ запропонували надати місцевим радам пропозиції до програм соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад та галузевих програм із питань культури, освіти й охорони довкілля, а також презентаційні матеріали щодо туристичних маршрутів та інших туристично-рекреаційних акцій на території установи; провести семінари з працівниками культури, освіти, депутатами, членами виконкомів із питань реалізації державної політики щодо розвитку туризму та формування екологічної свідомості населення; збільшити фінансування на 2018 та подальші роки заходів із розвитку туризму й рекреації та проведення екологічної освіти, а результати висвітлювати у ЗМІ.

Також погодили план роботи Координаційної ради КБЗ на перше півріччя 2018 року.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"