Норка європейська

Норка, норка європейська (Mustela lutreola) — дрібний хижий ссавець роду мустела (Mustela) родини “куницеві” (Mustelidae).

Поширення

Поширена на території Іспанії, Франції, Румунії, України, Росії. Колись вид був поширений по всій Європі, але зараз зник на більшій частині свого ареалу.

Норки європейська і американська

norka-evropeyska-1Термін «норка» в Європі зазвичай посилається саме на цю тварину. Предствники схожі за зовнішнім виглядом із американською норкою, або візоном (Neovison vison), але остання не є їх найближчим родичем та відноситься до окремого роду. Звірки схожі між собою за розміром і типом забарвлення, але хутро в американської більш красиве і цінне. Від візона норка відрізняється меншими розмірами, дещо світлішим (не таким темним) і звичайно більш рудуватим забарвленням всього хутра, а також білим кольором хутра на верхній губі (обидві губи білі).

Спосіб життя

У природі норки ведуть нічний спосіб життя, полюють на жаб, дрібних гризунів, ящірок і рибу. Добре плавають і пірнають. Лігво облаштовують біля води, у норі або в іншому укритті. Народжують до 17 маленьких (вагою 5-7 г) голих і сліпих малят, які в перші місяці життя живуть тільки за рахунок материнського тепла.

Міжвидові взаємини

У природі неодноразово відмічені гібриди з тхором лісовим.

 

Державне підприємство «Ясінянське лісомисливське господарство»

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"