Особливості закарпатського полювання показали в Шаланках

Особливості закарпатського полювання: у Шаланках мисливці влаштували справжнє дійство
Кажуть «Доки здобич не тікає, вона не здобич». За таким принципом розвернулося масштабне свято мисливців.

Свято «День мисливця», яке відбулося сьогодні, 29 липня, зібрало творчі національні колективи, майстрів-ремісників, представників органів влади та корінних мешканців Виноградівського району, делегацію дипломатів, а також гостей з Німеччини, Чехії, Угорщини, Словаччини та Румунії, звичайно ж, безпосередніх «винуватців» свята – мисливців.
Відкриваючи свято, начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга відзначив, що День мисливця проводиться на Закарпатті вперше, але є надія, що сьогоднішнє свято відродить добру закарпатську традицію. І всі, хто на нього збирається, попри слово «полювання», знають, що таке природа і вміють її берегти. А Закарпатське обласне лісове і мисливське господарство пильно стежить за збереженням не тільки тваринного світу, а й збереженням і примноження лісів – основного ареалу проживання багатьох представників фауни.
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зазначив:
«Cьогодні – знаменне свято для нас усіх, а особливо для мисливців, які найбільше чекали на нього. Сьогодні всі виставили свої трофеї і всі свої уміння, роботи по дереву, по створенню оригінальних композицій. Тому з цього дня і в в подальшому кожнен рік свято мисливця буде проводитись на Закарпатті».
Cеред почесних гостей також були – заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, його заступник Йожеф Барто, Голова Управління СБУ в Закарпатській області Олег Воєводін, начальник управління ДМС у Закарпатській області Ігор Михайлішин, меро міста Дебрецен др. Ласло Папп, очільник міста Ужгород Богдан Андріїв, депутати Закарпатської обласної ради, голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк та райради Віталій Любка, представники ЗМІ.
Полювання на Закарпатті має давнє коріння і багаті традиції і є нероздільна частиною способу життя.
Начищений ріг, відпрасований мисливський костюм. За звіром винуватці свята та лісові господарники відправляються при параді.
«Мій батько був мисливець, мій дід, мій прадід – теж. Це тут сімейна традиція», – говорить головний мисливствознавець ДП «Брустурянське ЛМГ» Василь Костяк.
На торговельних прилавках – все, чим багаті навколишні ліси: шовдарь, паштет, мед, вурда та бриндзя. Тут усе натуральне і корисне. Розкуповують в момент. Опудало і трофеї – теж показують колорит мисливського свята. А ось серед цікавинок – тут можна дізнатися й рецепт мисливської піджарки з дичини і абсолютно безкоштовно для всіх продегустувати бограч з декількох видів м’яса та поласувати соліннями.
Програма свята була насиченою: це і виставки мисливських собак і мисливської зброї, і розважальні заходи для всіх бажаючих. Настрій всім створювали танцювальний колектив «Бліц», який просто запалив публіку, музичний колектив «Гудацька тайстра», солісти – Володимир Боршош та Іванка Білак.
Мисливці наголошують, що полювати треба чесно і кожен, хто піде в ліс незаконно, буде наказаний відповідно до букви закону. Були й змагання, де мисливці, жителі села Шаланки, і співробітники лісових і лісомисливських господарств продемонстрували свою завзятість, вправність і спритність у стрільбі з лука, впізнаванні звіра по хутру та сліду, а також ряд цікавих конкурсів для самих маленьких.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"