Перебуваючи в лісі, дотримуйтеся Правил пожежної безпеки

Разом із теплою весною приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів. Теплі весняні та літні дні сприяють відпочинку на природі, зокрема в лісових масивах ДП «Ясінянське ЛМГ». Майже 100 відсотків випадків пожеж виникають з вини громадян. На жаль, люди забувають про правила поведінки в лісі. Навесні населення випалює залишки сухої трави на сільгоспугіддях поряд із лісовими масивами, що призводить до пожежі. Пожежонебезпечна ситуація у лісових масивах погіршується також через високу температуру повітря і тривалі засухи.

Громадяни України зобов’язані:
– виконувати правила пожежної безпеки в лісі,
– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багаття у лісі, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– заправляти у лісі, паливні баки під час роботи двигуна;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Для профілактики виникнення лісових пожеж ДП «Ясінянське ЛМГ» планує на протязі року докупити необхідний інвентар , провести розчистку протипожежних розривів, створити мінералізовані смуги, прийняти на роботу пожежних вартових та вжити необхідних заходів по недопущенню виникнення лісових пожеж.

Перебуваючи в лісі, дотримуйтеся Правил пожежної безпеки. Адже необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха –  втрати значної кількості лісів.

Не забувайте: пожежу легше попередити, ніж загасити!

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"