Пожежа – трагедія лісу

1

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак разом із настанням потепління, початком весняно-польових робіт та активного відпочинкового сезону приходить і небезпека – виникнення неконтрольованого поширення пожеж. Особливою загрозою для лісу є випалювання сухої рослинності та її залишків на сільгоcпугіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, які прилягають до лісових масивів та розкладання багаття відпочивальниками в лісі.

З метою запобігання виникнення пожеж в лісових масивах на пожежонебезпечний період управлінням та державними лісогосподарськими підприємствами розроблені плани невідкладних комплексних заходів підвищення рівня пожежної безпеки в лісах.

Наказами по державних лісогосподарських підприємствах призначено відповідальних посадових осіб, на яких покладено обов’язки здійснення контролю та вдосконалення роботи із забезпечення пожежної безпеки, затверджені інструкції, які регламентують організацію пожежно-профілактичної роботи на об’єктах, організовані добровільні пожежні дружини.

Державними лісогосподарськими підприємствами розроблені мобілізаційно-оперативні плани, які погоджені в територіальних управліннях ДСНС та затверджені в райдержадміністраціях.

З головами сільських, селищних та міських рад, керівниками підприємств та приватними підприємцями, які проводять заготівлю деревини на умовах договорів підряду, сформовано сили і засоби, які можуть бути залучені при гасінні лісових пожеж,  створені резерви паливно-мастильних матеріалів.

В адмінбудівлях підприємств та лісництв встановлено цілодобове чергування, пожежним сторожам визначені маршрути патрулювання. Працівниками державної лісової охорони проводиться посилене патрулювання найбільш пожежонебезпечних лісових масивів та прилеглих територій. Особлива увага у вихідні та святкові дні приділяється місцям масового відпочинку громадян.

Відповідно до виробничо-фінансових планів державними лісогосподарськими підприємствами області, за рахунок коштів отриманих від господарської діяльності, в лісових масивах влаштовуються мінералізовані смуги, проводяться догляди за існуючими протипожежними розривами та мінералізованими смугами, проводиться благоустрій рекреаційних ділянок.

Проте, незважаючи на проведені заходи, з початку пожежонебезпечного періоду цього року виникло 11 лісових пожеж на площі 16 га,  прямі орієнтовні збитки склали 145,8 тис. гривень.

З метою вдосконалення спільних дій щодо гасіння лісових пожеж, працівниками державної лісової охорони, пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС та медичними працівниками в межах лісового фонду Берегівського, Великобичківського, Виноградівського, Довжанського, Міжгірського, Мукачівського, Свалявського, Хустського, Ужгородського лісогосподарських підприємств проведені комплексні тактичні навчання по ліквідації лісових пожеж, які були наближеними до реальних умов.

Наголошуємо, що згідно з статтею 77 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення на громадян штрафу в розмірі від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів, і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Звертаємось до мешканців краю бути вкрай обережними у поводженні із вогнем у лісових масивах! Також навчайте дітей дбайливому ставленню до навколишнього природного середовища!

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"