Про недопущення лісових пожеж: представники лісової служби США прибули в Закарпаття

Унаслідок зміни клімату, соціально-економічних та демографічних змін країни Східної Європи стають все більш уразливими до виникнення великих лісових пожеж. Пожежі на радіоактивно забруднених територіях створюють додаткові нестандартні ризики для пожежних і працівників лісової охорони. Ці загрози виникають в результаті горіння забруднених радіонуклідами Чорнобильського походження рослинних горючих матеріалів у лісах.

Аби обговорити питання попередження та гасіння лісових пожеж сьогодні в Закарпатті відбулась друга координаційна нарада та міжнарожний науково-практичний семінар. В обговорення вищезазначених питань взяли участь представники лісової служби зі Сполучених штатів Америки Шіло Слемп, представники Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, НУБіП України, ДСНС України, Національного університету біоресурсів і природокористування України та Держагенства з управління зоною відчудження, Держлісагенства.

Учасниками також було проаналізовано пожежну небезпеку, досвід гасіння великих пожеж у зоні відчуження та визначення головних напрямів удосконалення порядку взаємодії міжвідомчих підрозділів під час гасіння; ознайомлено з досвідом міжвідомчої взаємодії та координації дій під час боротьби з лісовими пожежами у США й визначення головних проблем попередження та гасіння пожеж у зоні відчуження.

Заступник відділу охорони і захисту лісів Держлісагенства Ігор Віговський під час своєї доповіді зазначив, що з метою своєчасного виявлення та ліквідації лісових пожеж на території зони відчуження, працівниками лісової охорони спільно з працівниками ДСНС України організований цілодобовий моніторинг і прогнозування виникнення пожеж.

«На кожному виробничому об’єкті і в місцях проживання людей у нас закріплені відповідальні за пожежну безпеку. Всі вони пройшли навчання з пожежно-технічного мінімуму, який дозволяє їм брати участь в гасінні пожеж в лісах. Але пожежі краще попередити, ніж загасити, адже забруднений радіонуклідами дим негативно впливає на здоров’я пожежних та місцевого населення, яке знаходиться в зоні впливу димового шлейфу пожеж. Зростання загрози виникнення надзвичайних ситуацій у результаті розвитку великих лісових пожеж вимагає під час їх ліквідації підвищення рівня готовності та координації дій на національному рівні».

За його словами, задля удосконалення лісових пожеж необхідно закупити нове обладнання й техніку, завдяки якій можна буде завчасновиявити таліквідувати лісові пожежі. Серед профілактичних протипожежних заходів заходів, які варто робити для запобігання пожеж це влаштування протипожежних розривів, барєрів, мінералізованих смуг, а також будівництво протипожежних доріг. Таким чином, якщо пожежа і виникне, її буде легше зупинити і убезпечити виникнення верхових пожеж і не дати перерости їй у надзвичайну ситуацію. Адже верхова пожежа дуже небезпечна. Вона швидко поширюється, особливо якщо є вітер, і вогонь може не тільки знищити багато лісу, а й перекинутися на інші об’єкти. В основному такі пожежі відбуваються влітку – в посушливий період. І це стосується не тільки чорнобильського лісу, але і будь-якого іншого. Певен, що територію треба зберігати закритою. Зараз зона охороняється – і 30-кілометрова, і 10-кілометрова».

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"