Уряд схвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року

Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.
💬 «Сьогодні загальна площа лісового фонду України становить 10,4 млн га, що складає 15,9% від всієї території країни. Україна займає 9 місце в Європі за площею лісів та 6 місце за запасом деревини. Однак це не граничний потенціал нашої країни. Нам потрібно працювати над збільшенням показника лісистості, і разом з тим, дати змогу галузі ефективно розвиватися”, – прокоментував в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
➡️ Серед наявних проблем діючої системи управління лісами: незбалансованість функцій, відсутність належного фінансування, наявність корупції та незаконних рубок, низький рівень довіри суспільства до лісівників, відсутність належної рекреаційної інфраструктури, та як наслідок, не надто високий рівень відвідування лісів українцями.
У Державній стратегії управління лісами до 2035 року закріплено ключові цілі для вирішення цих проблем. Зокрема, передбачено:
▫️запровадження ефективного управління лісами шляхом реформування діючої системи;
▫️ забезпечення стійкості лісів до зміни клімату;
▫️ проведення цифровізації галузі;
▫️ розвиток рекреації;
▫️ розвиток наукового потенціалу та створення належної системи підготовки фахівців.
💬 «Стратегія є реальним дороговказом для України як ефективно реформувати лісову галузь – з чіткими цілями та завданнями. Лише виконавши їх, ми зможемо забезпечити сталий розвиток лісового господарства, виконання лісами їх екологічної функції та збільшити частку лісового сектора у внутрішньому валовому продукті України», – відзначив Руслан Стрілець.
🔜 Серед очікуваних результатів виконання Стратегії:
▫️ збільшення загального запасу лісів України не менше ніж до 2,5 млрд куб. метрів;
▫️ підвищення рівня абсорбції парникових газів лісами України до 75,6 млн тонн СО2;
▫️ оновлення деталізованих положень для не менше ніж 500 заказників;
▫️ будівництво та ремонт 7,5 тис. кілометрів лісових доріг;
▫️ оновлення парку протипожежної техніки на 100%.
✔️ Також реалізація Стратегії дозволить збільшити кількість туристів до 10 млн. осіб, які щороку користуватимуться лісовою рекреаційною інфраструктурою.
✔️ Крім того, буде запроваджено відкриту електронну інформаційну систему у сфері управління лісами.
✔️ Передбачено створення сучасної матеріально-технічної бази науково-дослідних установ та системи підготовки кадрів для лісової галузі.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"