У ДП «Ясінянське ЛМГ» підвели підсумки фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2019 року

Комплексна оцінка фінансово-господарських показників діяльності підприємства здійснюється керівництвом ДП «Ясінянське ЛМГ» щоквартально з метою оцінки ефективності проведених робіт, обґрунтування управлінських рішень та визначення тенденцій розвитку господарства на майбутнє.

Колектив підприємства невпинно працює та докладає максимум зусиль на виконання основних функцій та завдань, що поставлені перед господарством. Підведені підсумки за 9 місяців 2019 року свідчать про ефективне та стабільне ведення фінансово-господарської діяльності в лісомисливгоспі, не зважаючи на кризові ситуації, що час від часу виникають у лісовому господарстві нашої держави. ДП «Ясінянське ЛМГ» надалі залишається одним з найбільших роботодавців та одним з основних бюждетоутворюючих підприємств Рахівського району і місцевих громад смт Ясіня, с. Лазещина та  с. Чорна Тиса.

Фінансування з державного бюджету  ДП «Ясінянське ЛМГ» не отримує, функціонує за системою господарського розрахунку і за результатами діяльності ІІІ-х кварталів 2019 року є прибутковим підприємством.  За звітний період отримано чистого прибутку в розмірі 1482 тис. грн.

Протягом останніх років у процесі ведення лісового господарства підприємством впроваджується концепція наближеного до природи лісівництва і перехід від суцільних рубань до вибіркових і поступових рубок з метою формуванням різновікового, багатоярусного, стійкого природного лісостану.  При розробці лісосік особливу увагу надається сезону проведення рубки, а також враховуються екологічні і соціальні наслідки проведених лісогосподарських заходів. Всі ділянки та об’єми лісозаготівель обговорюються і погоджуються з органами місцевого самоврядування  у віданні яких функціонує лісгосп.  За 9 місяців 2019 року від усіх видів рубок було заготовлено – 65 386 м3 деревини, з яких – 24237 м3 від рубок головного користування і 41149 м3 від рубок формування та оздоровлення лісів. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року об’єм заготівлі деревини скоротився на 19%. Об’єм реалізованої лісопродукції за звітний період 2019 року склав – 59515 м3, на загальну суму (без ПДВ) – 51008,1 тис. грн. На підприємстві впроваджено систему електронного обліку деревини. Вся лісопродукція «чіпується» у лісі, на місці видруковується специфікація-накладна, дані з якої передаються у центральну бухгалтерію.

У структурі підприємства функціонує лісопильно-деревообробний цех який є потужною частиною виробничої діяльності підприємства і дає змогу більш ефективно використовувати заготовлену деревину та реалізовувати широкий асортимент продукції за конкурентними цінами на внутрішньому та зовнішньому ринках. Об’єм виготовлених пиломатеріалівза 9 місяців 2019 року склав 1925,88 м3, на загальну суму 3537,3 тис. грн., з яких 3527,7 тис грн. частка реалізації на зовнішній ринок (експорт).

Підприємство забезпечує паливними дровами жителів населених пунктів та соціальні об’єкти району. Так  за звітний період об’єм реалізованих дров населенню становить 8860,5 м3, на суму  1977,7 тис. грн..  У виробничому підрозділі ДП «Ясінянське ЛМГ» функціонує дровокольне відділення де встановлено сучасний автоматизований дровокольний верстат словенського виробництва «Тайфун». Таке обладнання дозволяє переробляти дров’яну деревину на готові поліна, які користуються попитом у населення. Продуктивність машини 15 м3 за зміну. За 9 місяців 2019 року підприємством було реалізовано колотих дров на суму 406, 1 тис. грн.

За економічними показниками роботи ДП «Ясінянське ЛМГ» є лідером серед підприємств Рахівського району. За 9 місяців поточного року лісгоспом сплачено податків, зборів та обов’язкових платежів на суму понад  25330  тис. грн. в бюджети різних рівнів.  Зокрема,  до державного бюджету – 11427 тис. грн., до місцевого бюджету – 9422 тис. грн., єдиного соціального внеску –4481 тис. грн., військовий збір – 314 тис.грн.У лісгоспі відсутня заборгованість по платежах до бюджету і виплаті заробітної  плати. Чисельність штатних працівників у 2019 році нараховує 248 чоловік. . Коефіцієнт плинності кадрів в лісгоспі невисокий, що зумовлено стабільністю роботи підприємства. Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працюючого за  звітний період складає 9096 грн.

Адміністрація підприємства активно працює над створенням на кожному робочому місці безпечних умов праці , зменшення впливу шкідливих та небезпечних виробничих факторів, профілактикою виробничого травматизму та професійних захворювань. Затрати на фінансування заходів з охорони праці в середньому на рік становлять понад 2 млн. грн., що в розрахунку на одного працюючого становить 6900 гривень

З думкою про майбутнє  підприємства значна частина власних коштів інвестується у розвиток виробничої сфери, інфраструктурного облаштування лісового фонду, розвитку туризму та рекреації й покращення умов праці. Так за звітній період 2019 року на ведення лісового господарства було витрачено  59315,7 тис. грн. власних коштів підприємства.

Одним з основних напрямків лісогосподарської діяльності ДП«Ясінянське ЛМГ» є відновлення лісів. Лісовідновлення проводиться шляхом природного поновлення та посадки лісових культур. Щорічно за кошти підприємства здійснює 100% заліснення усіх минулорічних зрубів. Так за ІІІ квартали 2019 року було проведено посадку лісових культур на площі 104,5 га. Під  природне поновлення відведено – 161,5 га. В підприємстві є 6 розсадників загальною площею 9 га. Кількість вирощеного стандартного посад матеріалу за 9 місяців 2019 року складає 1006,6 тис. шт. за звітний період у розсадниках проведено посівів на площі 0,86 га, заготовлено лісового насіння – 46 кг, здійснено догляд за лісовими культурами на площі 200 га.    Загалом лісгосп забезпечений якісним посадковим матеріалом в необхідному асортименті і його кількість достатня для створення та доповнення лісових культур на запланованих площах. Також лісгосп реалізує надлишки садивного матеріалу для зацікавлених сторін та населення. Крім того, працівники підприємства працюють над вирощуванням декоративного посад матеріалу в теплиці  для озеленення території.  Для здійснення робіт з лісовідновлення щорічно залучаються біля сотні сезонних і тимчасових робітників.

В структурі ДП «Ясінянське ЛМГ» функціонує ремонтно-будівельна дільниця, основною метою діяльності якої є ремонт та експлуатаційне утримання лісових доріг, берегоукріплень та автомобільних мостів. Загалом за звітній період 2019 року було збудовано 3,73 км та відремонтовано – 2,85 км. лісових доріг, збудовано 12 мостів і 8 гірських перепадів.

Розвиток рекреації та екологічного туризму на території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» є одним з пріоритетів діяльності. Щорічно силами підприємства створюються належні умови для комфортного і безпечного відпочинку рекреантів у лісових масивах. На даний час лісівниками облаштовано широку мережу рекреаційної інфраструктури, складовими елементами якої є: 14 прокладених та промаркованих туристичних маршрутів різної складності та протяжності; 3 комфортні мисливські будиночки з усіма зручностями; 5 зон для комплексної рекреації; 30 спеціально облаштованих місць відпочинку; понад 50 облагороджених джерел питної води, частина з яких мінеральні; велика кількість лавочок і місць для зупинки та розпалювання вогнища вздовж туристичних маршрутів і лісових доріг.

На базі ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» функціонують два шкільні лісництва, які засновані спільно з школами населених пунктів, що знаходяться в зоні діяльності підприємства. Між лісівниками і освітніми закладами налагоджена тісна співпраця. Для дітей часто організовуються різноманітні екскурсії, екологічні акції та освітньо-виховні заходи. За звітний період 2019 року лісівниками для дітей було організовано і проведено 27 занять, 6 екскурсій та 9 екологічних акцій.

Важливим елементом у роботі підприємства є прозорість та відкритість для громадян та зацікавлених сторін. З цією метою систематично проводиться висвітлення діяльності ДП «Ясінянське ЛМГ» у друкованих ЗМІ, інтернет ресурсах, соціальних мережах та на офіційному сайті підприємства.  Так за 9 місяців 2019 року було надруковано в ЗМІ та розміщено в інтернеті 89 публікацій.

Як підсумок, ДП «Ясінянське ЛМГ» і всі лісництва, що знаходяться у його структурі за 9 місяців 2019 року належно проводять свою діяльність і мають добрі результати.

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"