У лісові масиви ДП «Ясінянське ЛМГ» прийшла справжня морозна зима

Гори щедро засипало снігом, а в повітрі лютує сильний мороз. Однак, для туристів зима – не перешкода для того щоб відправитися у захоплюючу подорож казковими зимовими Карпатами.

На жаль, найпопулярнішим в Україні є самодіяльний туризм, який базується на самоорганізації туристичних подорожей. Туристи самі розробляють чи вибирають маршрут, самотужки організовують групи і забезпечують себе всім необхідним. Та не все так просто! Часто самовпевненість, відсутність належної підготовки, ейфорія та передчуття гострих вражень від подорожі призводять до нещасних випадків та трагічних наслідків для мандрівників.

Щороку з початком зими лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» разом з рятувальниками на пунктах пропуску до лісового фонду проводять профілактичні бесіди та  інструктажі з техніки безпеки під час перебування у гірській місцевості взимку і наголошують про небезпеку, яку можуть становити гори навіть для підготовлених  і досвідчених мандрівників. Окрім того, життєво важливим в екстремальних умовах зимових гір є пошук укриття та можливість обігріву.  На території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» створена ціла мережа сховків для подорожуючих, де туристи можуть сховатися від негоди, розпаливши багаття, обігрітися і висушити одяг та дочекатися допомоги від рятувальників. Кількість місць схову для туристів при надзвичайних ситуаціях на території лісомисливгоспу становить 40 об’єктів. До них віднесені мисливські будинки, кордонні будинки, будівлі КПП та господарські будівлі полонинських господарств.

Щоб похід у гори не перетворився на жахіття та спецоперацію, варто пам’ятати про кілька важливих правил:

– В зимовий період у похід відправляйтеся групами.

– Рухайтеся не поодинці, а групою, останнім повинен іти досвідчений турист.
– Не допускайте розподілу групи, відлучайтеся тільки з дозволу керівника, навіть на стоянці.
– Темп руху і частота зупинок повинні відповідати рівню підготовки учасників, умовам місцевості та погоді. Обов’язково робіть зупинки на 10-15 хвилин через кожні 45-50 хвилин руху. Першу зупинку слід зробити через 15-20 хвилин, щоб подбати про терморегуляцію організму, зняти зайвий одяг, перевірити чи не натерлися ноги тощо.
– Обов’язково повідомляйте керівника групи про погіршення стану здоров’я.
– Сповільнюйте швидкість руху на підйомах, орієнтуйтеся на фізичні можливості найслабших учасників.
– Не скорочуйте шлях за рахунок безпеки, особливо взимку, оскільки можна підрізати сніговий схил і потрапити в лавину.
– Не пересувайтеся в тумані чи у темноті, щоб не втратити орієнтацію, не зірватися у прірву тощо.
– Не рухайтеся вузькими жолобами, де є ймовірність зсуву каміння.
– Уникайте скельних ділянок на маршруті. Пам’ятайте, що навіть на нескладні скелі вилізти можна без мотузки, а спуститися без неї вниз неможливо.
– Переправляйтеся через річку зі швидкою течією і глибиною понад 0.7 м лише із страхуванням.
– При русі в сильний мороз стежте, чи не з’явились в учасників групи ознаки обмороження.
– Не допускайте спуску з крутих снігових схилів на поліетиленових мішках, оскільки це може призвести до серйозних травм або ж зриву в прірву.
– При пересуванні вздовж стрімкого засніженого схил використовуйте кригоруб чи лижні (трекінгові) палиці для самозатримання.
– В аварійній ситуації не панікуйте, посильте дисципліну, дійте організовано.
– За необхідності по допомогу відправляйте двох найбільш підготовлених учасників.
– Не сходьте з маршруту без особливої потреби. Регулярно звіряйте напрямок руху за картою і компасом.
– Якщо ви заблукали і не впевнені у безпеці нічлігу, краще поверніться знайомим шляхом назад.
– На ночівлю зупиняйтеся завчасно (за 1-2 години до настання темряви).
Перед походом запасіться необхідним спорядженням та харчуванням. На час походу треба подбати про навігацію: встановити програму GPS навігації та визначення GPS координат, завантажити карти місцевості  та карту можливих притулків при надзвичайних ситуаціях (https://4sport.ua/articles?id=29708 ), взяти запасні батареї і портативні запасні пристрої.  Під час походу обов’язково реєструйтеся в пошуково-рятувальній службі та подбайте про зв’язок з рятувальниками. Якщо ви заблукали дзвоніть у приймальню Управління ДСНС України в Закарпатській області: (0312) 66-03-95 , в екстрених ситуаціях телефонуйте 101!!! Не відправляйтеся у подорож за несприятливих погодних умов.

Пам’ятайте: гори не пробачають помилок!!! Безпечних усім подорожей!

Інформація про місця схову для туристів при надзвичайних ситуаціях на території ДП “Ясінянське ЛМГ”

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"