У Міжнародний день лісу відбулася учнівська конференція шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ»

21 березня у Міжнародний день захисту лісів на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру в селі Лазещина відбулася учнівська конференція на тему «Ліс в житті людини» для учасників шкільних лісництв ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» та учнів шкіл, що знаходяться в зоні діяльності підприємства.

Організатором конференції виступило ДП «Ясінянське лісомисливське господарство». Основна мета такого заходу полягала у відзначенні Міжнародного дня захисту лісів та обговоренні важливості лісів у житті всього населення планети, підтримці їх у природному стані, необхідності захисту і догляд за зеленими насадженнями, привернення уваги до проблеми збереження лісів, а також переходу до раціонального використання лісів в якості сировини. У роботі учнівської конференції взяли участь 57 учасників.

 Відкриваючи конференцію начальник відділу лісового господарства ДП «Ясінянське ЛМГ» Ластовецький Микола Васильович привітав усіх присутніх з Міжнародним днем захисту лісів та розповів про основні принципи ведення лісового господарства на підприємстві.  Також з вітальним словом до учасників звернувся керівник відділення ЗОЕНЦ «Едельвейс» Бунтушак Іван Іванович, який наголосив на важливості збереження лісових ландшафтів як історичної цінності краю. Про роль природо заповідних територій у збереженні лісових екосистем учням розповів представник Карпатського біосферного заповідника Климпуш Ілля Васильович. На заході також була присутня завуч по виховній роботі Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Абрамчук Олеся Йосипівна, яка подякувала організаторам за увагу до виховної роботи з дітьми та висловила побажання тісної співпраці з фахівцями ДП «Ясінянське ЛМГ» в освітньо-виховному процесі.

            Основною частиною учнівської конференції стали доповіді учасників шкільних лісництв на актуальні теми лісового господарства. Наймолодші учасники Лазещинського шкільного лісництва разом з керівником гуртка Вершак Олесею Іванівною підготували для присутніх сценічний виступ та стінгазету на тему «Значення лісу для людини». Учні шкільного лісництва ЗОЕНЦ «Едельвейс» разом з керівником Копанчук Дариною Івнівною доповіли про цінність лісу як свідка історичних подій та представили наукову роботу по розробці еколого-історичного туристичного маршруту «Кукульський».   Тема «Екологічні загрози для лісових екосистем» була предметом доповіді для учасників Свидовецького шкільного лісництва, а світлини та відео наслідків нераціонального використання лісових ресурсів, автором яких є керівник гуртка Полянчука Миколи Миколайовича, стали предметом для роздумі та застереженням на майбутнє. Презентацію про шкідливість надмірних вирубок лісів продемонстрували учні Чорнотисянського шкільного лісництва та керівник гуртка Штефуряк Олена Степанівна.

Велику цікавість та захоплення у присутніх викликала інтерактивна вправа «Моє побажання лісу», яка полягала у виготовлені своїми руками книжечки-пам’ятки та формулювання свого побажання лісу. На сторінках такої книжечки основним питанням було «Що ти хочеш побачити у лісі коли прийдеш до нього через п’ять років?», відповідь на яке стала не тільки побажанням лісу, але й закликом до дій для того щоб це побажання здійснилося. В кінці заходу всі присутні мали нагоду обмінятися враженнями, думками та подискутувати на теми які були заслухані на учнівській конференції.

На завершення представник ДП «Ясінянське ЛМГ» Ластовецький Микола Васильович вручив учням та керівникам усіх шкільних лісництв подяки від керівництва підприємства за активну участь у заході. По закінченні засідання учнівської конференції всі присутні посадили на території ЗОЕНЦ «Едельвейс» 10 пам’ятних дерев та пригостилися на солодкому столі.

Загалом на святі панувала дружня і невимушена атмосфера, і всі учасники учнівської конференції висловили побажання зустрітися тут для відзначення Міжнародного дня захисту лісів наступного року.

 

Рещук Ярослава

Інженер з рекреаційного

благоустрою

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"