У Ясінянському лісгоспі стартувала весняна лісокультурна кампанія

Зважаючи на географічне і природно-кліматичне розташування  підприємства та пізнє настання вегетаційного періоду, старт весняних робіт з відновлення лісів та благоустрою території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» починається чи не найпізніше серед усіх лісогосподарських підприємств країни. Майже щороку лісокультурна кампанія розпочинається з приходом квітня і триває аж до кінця літа.

В 2019 році початок робіт анонсовано на 4 квітня. В рамках  цьогорічної кампанії буде проводиться низка різноманітних заходів з  посіву та посадки лісових культур, доповнення та догляд за лісовими культурами, а також робота у розсадниках і теплиці. Так, посадка лісових культур заплановано провести на площі 104 га, природне поновлення – 161,5 га, доповнення лісових культур – 51 га, догляд за лісовими культурами – 200 га,  посіви у розсадниках – 0,58 га. Для здійснення робіт буде залучено біля сотні сезонних і тимчасових робітників, та висаджено понад 600 тис сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід  (ялина, ялиця, клен-явір, ясен, бук, сосна кедрова, модрина). Весь посадковий матеріал вирощений лісівниками підприємства у власних  лісорозсадниках.  Загалом лісгосп забезпечений якісним посадковим матеріалом в необхідному асортименті і його кількість достатня для створення та доповнення лісових культур на запланованих площах. Також лісгосп реалізує надлишки садивного матеріалу для зацікавлених сторін та населення. Крім того, працівники підприємства працюють над вирощуванням декоративного посадматеріалу для озеленення території.

Невід’ємною частиною щорічної лісокультурної кампанії підприємства є проведення на своїй території Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» до якої можуть долучатися всі охочі, і яка цьогоріч відбудеться 11 квітня в Чорнотисянському лісництві. Ще одним публічним заходом у 2019 році буде встановлення пам’ятної таблички та висадження «Алеї пам’яті загиблим героям АТО, які працювали у лісовому господарстві».

У продовж весняно-літнього періоду систематично будуть проводитися заходи з благоустрою території лісництв і прилеглих територій (озеленення, прибирання,  обрізання дерев, очищення від захаращення, тощо) та лісового фонду ( впорядкування рекреаційних зон, місць відпочинку, джерел питної води, ремонт та поновлення інфраструктурного облаштування вздовж туристичних маршрутів, інформаційних стендів і табличок).

Дати нове життя лісові, створити нові насадження – основне завдання для працівників лісового господарства протягом весни.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"