Щотижнева зустрічі з представниками ГО «Асоціація підприємців і підприємств Ясінянської долини»

На щотижневій зустрічі з представниками ГО «Асоціація підприємців і підприємств Ясінянської долини» знову піднімали питання аукціонних торгів.
Цінова політика реалізації необробленої деревини на електронних товарно-сировинних біржах стала черговим приводом для гострої дискусії між лісівниками і деревообробниками Ясінянської громади. Представники Асоціації обурені високою вартістю сировини, і вкотре нарікають на недосконалість роботи електронних торгівельних майданчиків та недобросовісних учасників аукціонних торгів. Підприємці скаржаться, що через високу вартість виграних лотів процес лісопереробки для них стає не рентабельним і затратним, через що вони змушені будуть зупиняти виробництво і відмовлятися від виконання аукціонних договорів. Щоб якось вирішити ситуацію, що склалася, деревообробники запропонували керівництву лісгоспу зробити протокол погодження ціни, і хоча б якось врівноважити цінову політику для місцевих підприємців зайнятих у лісозаготівлі.

Натомість, фахівцями ДП «Ясінянське ЛМГ» було надано роз’яснення про неможливість складання подібного документа у зв’язку з дорученням Державного агентства лісових ресурсів України від 05.10.2021 року, де директорам державних лісогосподарських підприємств доручено здійснювати реалізацію деревини виключно згідно умов та предмету укладених договорів. Також деревообробникам було наголошено на тому, що деревина з лісгоспу реалізовується через електронний майданчик де всім учасникам забезпечено рівні умови для її викупу, на процес формування аукціонної ціни підприємство не впливає, вирішальним фактором у її формуванні є ринкові відносини і конкуренція.

За підсумками аналізу проведеного основного аукціону на І квартал 2022 року середня ціна за 1 кбм необробленої деревини по ДП «Ясінянське ЛМГ» склала 3702 гривні.

Виконуючи рішення прийняті на попередніх нарадах, фахівцями лісгоспу була визначена та озвучена представникам Асоціації орієнтовна ціна на заготівлю деревини, а саме до 450 грн. за 1 кубм. деревини з відстанню трелювання до 2 км.

У завершальній частині наради представники Асоціації заявили, що з метою належного взаємоконтролю за реалізацією і відпуском лісопродукції, мають намір створити робочу групу у складі членів асоціації, представників органу місцевого самоврядування і громади, яка буде долучатися до проведення рейдів у лісфонді підприємства.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"