Єгерська служба ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочала процес заготівлі кормів на наступну зиму

У весняно-літній період для більшості диких звірів настає сезон парування і  народження потомства. Це один з найвідповідальніших періодів у життєдіяльності тварин, що потребує додаткових життєвих ресурсів і значних витрат енергії та сил звіра. В цей час лісові мешканці потребують особливої уваги піклування і охорони, в зв’язку з цим у лісовому господарстві України на законодавчому рівні з 1 квітня до 15 червня діє природоохоронна кампанія – сезон тиші.

З настанням сезону тиші у єгерської служби ДП «Ясінянське ЛМГ» турбот прибавилося у рази. Хоча зараз навкруги вдосталь кормів та сприятливі умови для життя лісової фауни, у мисливському господарстві здійснення різноманітних біотехнічних заходів у самому розпалі. З початку року єгерями підприємства розкладено 2,5 т. солі у солонці, щоб дикі звірі могли компенсувати нестачу мінеральних речовин яка виникла після зимового сезону, посилено охорону мисливської фауни, токовищ, місць гніздування рідкісних птахів та нерестилищ цінних риб, проведено інвентаризацію та ремонт наявних біотехспоруд, а також розпочато роботи із заготівлі кормів на наступну зиму.

Одним із перших етапів весняно-літньої біотехнії є закладка кормових полів, яких у мисливських угіддях ДП «Ясінянське ЛМГ» близько 1,5 га. Розміщення таких кормових полів передбачено у кожній єгерській дільниці лісомисливгоспу, а їх закладка, яка включає в себе посів зернових і бобових культур та висадку коренеплодів, розпочинається з травня місяця. В 2017 році вже закладено 1,43 га кормових полів, з яких 1,2 га – посіви вівса без збору врожаю для оленів і козуль, 0,11 га – овес на виготовлення зернових снопиків для підгодівлі зайців, 0,12 га засаджено коренеплодами картоплі і топінамбура для підгодівлі кабанів. Загалом посіяно 450 кг вівса, висаджено 1,3 ц. картоплі та 1 ц. топінамбура. На черзі, протягом 2-3 кварталу, роботи із заготівлі сіна та кормових віничків.

Заготівля якісного корму, який здатен зберігається протягом тривалого часу – відповідальний процес, що вимагає ретельного планування та своєчасного виконання необхідних робіт, а обов’язок кожного єгеря – знати, які біотехнічні заходи коли і як проводити.

 

головний мисливствознавець

ДП «Ясінянське ЛМГ»

Климпотюк А. М.

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"