Єгері ДП «Ясінянське ЛМГ» взяли участь у мисливському фестивалі «День мисливця».

29 липня в урочищі «Великий ліс», що знаходиться на околиці села Шаланки (Виноградівське ЛМГ) відгримів перший на Закарпатті фестиваль «День мисливця».

Головною ціллю свята було висвітлення та промоція значення і багатовікових традицій полювання у Закарпатському краї, а також демонстрація сучасного підходу та принципів ведення мисливського господарства на територіях лісомисливських угідь Закарпатського ОУЛМГ. Участь у мисливському фесті взяли представники лісомисливських підапиємств ЗОУЛМГ, мисливські товариства, закордонні делегації з Угорщини, Словаччини, Румунії, керівники Закарпаття та численні відвідувачі з усієї України. Присутність великої кількості учасників, представників влади та іноземних делегацій надала заходу статус міжнародного значення і стала не аби якою подією в суспільному житті області.

Серед виставкових площ свою експозицію було представлено і від ДП «Ясінянське ЛМГ», а у святі взяли участь керівник підприємства – Василь Теличук, головний мисливствознавець – Андрій Климпотюк, мисливствознавець – Василь Дердюк, єгері – Ярослав Дячук, Іван Куриляк та Андрій Цуперяк. Концепція експозиції Ясінянського лісомисливгоспу була сформована таким чином, щоб якомога ширше продемонструвати специфіку і тонкощі ведення мисливського господарства та охорони лісової фауни в угіддях  підприємства а також ознайомити гостей свята з мисливськими традиціями і культурою художнього оформлення мисливських трофеїв Ясінянської долини. До уваги відвідувачів було представлено різноманітні мисливські трофеї (ікла диких кабанів, роги козуль та оленів, черепки хижаків, шкіри хутряних звірів, чучила лисиці, вовка, тетерука, куниці, сови та ін.), деревяні мініатюри основних біотехнічних споруд, що використовуються у мисливському господарстві (мисливська вишка, годівниця для оленів, солонець, корито для зернових), сувенірні вироби на мисливське тематику, інформаційні буклети та фотоальбоми, мушля та ріг буйвола, що використовуються єгерями для імітації реву оленя, а також багаточисельні вирізьблені тварини, які для фестивалю надав різьбяр з Ясіня – Василь Робчук. Загалом експозиція вийшла цікавою і пізнавальною та користувалася великим інтересом серед відвідувачів. Окрім представленої експозиції єгері ДП «Ясінянське ЛМГ» пригощали гостей традиційними мисливськими делікатесами та відомими карпатськими наливками. Володар кубка Святого Губерта 2009 року єгер Ярослав Дячук та єгер Андрій Цуперяк були запрошені до участі у фестивальній програмі де зі сцени продемонстрували присутнім імітацію реву оленя.

Ефективність роботи та отримані результати мисливського господарства ДП «Ясінянське ЛМГ» були високо оцінені з боку керівництва області та ЗОУЛМГ, які зі сцени урочисто вручили найкращим працівникам лісомисливської галузі пам’ятні подяки та грамоти «За особистий внесок в охорону і захист мисливської фауни, примноження природних багатств Закарпаття та з нагоди Дня мисливця», зокрема, грамотою Закарпатської обласної ради нагороджений головний мисливствознавець ДП «Ясінянське ЛМГ» – Андрій Климпотюк, а грамотами Закарпатського ОУЛМГ – мисливствознавець Василь Дердюк та єгер Ярослав Дячук.

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"