Єгері та лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» здійснили зариблення гірських потічків у лісовому фонді.

Лісомисливські угіддя ДП «Ясінянське ЛМГ» характеризуються широко розгалуженою мережею водних потоків. З місцевих гір починає свій хід відома річка Чорна Тиса та її найбільша притока річка Лазещина. Іхтіофауна, яка населяє всі ці водні артерії дуже різноманітна і різниться від річкових низин до верхів’я потічків.Окрім того, низка окремих видів риб, зокрема рідкісних, займаючи свою екологічну нішу в природному середовищі, обрали верхів’я гірських річок як місця нерестилищ і розмноження.
Типовим представником іхтіофауни гірських річок є струмкова форель (Salmotrutta), або пструг струмковий, що належить до холодноводних риб та віддає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень, являючись при цьому природнім індикатором екологічного благополуччя водних артерій. Не слід забувати і про важливість наявності форелі струмкової у харчовому ланцюжку червонокнижних видів лосося дунайського, видри європейської та інших представників рідкісної фауни.
Керівництво та працівники лісової охорони ДП «Ясінянського ЛМГ» постійно дбають про те, щоб біорізноманіття річок та потоків підприємства завжди було багатим на іхтіофауну.
«З метою забезпечення оптимальної чисельності пструга у водоймах ДП «Ясінянське ЛМГ», в останню декаду жовтня поточного року, в притоки річки Чорна Тиса випущено дванадцять тисяч малька струмкової форелі. Осіннє зариблення лососевими підприємство здійснює вже вдруге. Адже, як показав попередній досвід, осінній зарибок більш здатний до адаптації та виживання у природі. Окрім того, заходи із зариблення верхів’я струмків аборигенними видами свідчать про дотримання екологічних вимог природоохоронного законодавства щодо раціонального та необтяжливого природокористування лісокористувачем, підтримання екологічного балансу навколишнього середовища», – розповідає мисливствознавець Василь Дердюк

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"