Біля контори Довжанського лісництва з’явилися нові домівки для птахів

Здавна  птахи, які повертаються з вирію, вважаються провісниками весни, котрі на своїх крилах несуть тепло і галасливий спів, що звеселяє природу, змушуючи оживати все довкола.  Окрім того, кожен лісівник знає, що птахи є природними ворогами різноманітних комах, і в лісовому господарстві використовуються як ефективний біологічний метод боротьби із комахами-шкідниками лісу.

Захист лісів від шкідників та хвороб – один з найважливіших напрямків лісогосподарської діяльності у ДП «Ясінянське ЛМГ». Щорічно, з приходом весни працівниками лісової охорони проводяться профілактичні заходи боротьби зі шкідниками лісу шляхом розвішування нових та ремонту вже існуючих шпаківень (штучних гнізд) для птахів. Встановлення та ремонт «пташиних будинків» забезпечує птахам комфорт та захист їхнього потомства і відповідно –  успішне розмноження птахів у період гніздування. Розміщуючи шпаківні у лісовому фонді, лісівники «заманюють» сюди комахоїдних птахів, збільшення чисельності яких стримує масове розмноження різноманітних шкідників у лісових насадженнях. Окрім того, такий захід боротьби із шкідливими комахами є екологічним і не приносить шкоди для довкілля.

Весна 2020 року виявилася надзвичайно складним періодом і справжнім випробуванням для всього людства. По всій планеті прокотилася вірусна пандемія, у зв’язку з якою в більшості країн світу запроваджено карантин з різними обмежувальними заходами. Незвичною весна є і для лісівників, які щороку розвішування шпаківень та зустріч пернатих друзів проводили разом з учасниками шкільних лісництв, а зараз вимушені обходитися без юних помічників.  Однак навіть при складних обставинах варто шукати позитив, і карантин може стати чудовою нагодою провести час з власними дітьми. Прикладом цього є помічник лісничого Довжанського лісництва Іван Лофердюк, який на початку квітня разом з доньками Андріанкою та Антонінкою виготовили та розвісили нові домівки для птахів.

Як розповідає Іван Лофердюк: «Мої дівчатка почувши, що я буду виготовляти шпаківні одразу захотіли бути залученими у процес. Всяко допомагали татові з виготовленням шпаківень, а коли ті були вже готові задумали зробити їх красивими і розмалювати. Ми живемо неподалік контори лісництва, де було заплановано розміщення шпаківень, тож донечки з радістю допомогли мені розмістити їх на деревах. В процесі спільної роботи дівчата цікавились: як правильно виготовити та розмістити на дереві шпаківню так, щоб птахи не боялися заселитися туди; яке значення пернатих у житті лісу та ще багато інших питань, відповіді на які запам’ятають на все життя. Для мене це стало хорошою можливістю провести час з доньками, поділитися своїм знаннями і досвідом та показати лісівничу роботу. Для дівчат – чудовий перепочинок від дистанційного навчання на свідому повітрі. Тож рекомендую всім колегам лісівникам проводити більше часу з власними дітьми, проводити його весело і з користю для себе та природи»

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"