Валерій Мурга: «Ми повинні залишити своїм нащадкам край у такому ж стані, в якому він дістався нам від наших пращурів»

Кожній людині під силу зробити свій край зеленішим. І це набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Для цього закарпатські лісівники з настанням теплої погоди проводять акцію «#Майбутнє_лісу_у_твоїх_руках».

Основна ідея полягає в тому, що кожне висаджене дерево – це чистий кисень, здоров’я нації та благо краю. На плечах лісівників лежить безліч завдань. Однак одне з основних – лісовідновлення. Обсяги посадок лісових культур встановлюються лісовими господарствами Закарпаття згідно з проектами лісових культур, які відбулися у січні поточного року. Це був перший етап. Другий – ація з лісовідновлення.

Прихильників збереження унікальної природи Карпат з кожним роком стає все більше і більше. Зміна клімату, глобальне потепління, засмічення лісів пластиком та вихлопні гази погіршують екологію. Відтак, щоб компенсувати наслідки вітровалів, буреломів, знищення лісів шкідниками та заготівлі, свої зусилля в підтримку балансу природи додають працівники державної лісової охорони, можновладці, керівники районів, сіл, селищ, представники деревообробних фірм, громадськості та найактивнішими є вихованці шкільних лісництв та учні.

Начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга розповідає:

«Наші господарники регулярно вивчаєть і використовуєтьпередовий досвід в напрямку лісовідновлення, розробляють методики, проводять обмін інформацією з іншими структурами, залученими в лісових сферах не тільки на території Закарпатського краю, але і за його межами. Лісовідновлення має забезпечувати не тільки відновлення лісових насаджень, збереження біологічного різноманіття лісів, але і збереження корисних функцій лісів. У кожному районі відбувається зелене свято, під час якого відновлюють ліси. Відновлювати ліс у рамках всеукраїнської акції «#Майбутнє_лісу_у_твоїх_руках» для нас є одним з основних завдань, які ми виконуємо щороку. Ми створюємо лісові культури, висаджуємо плантації, ділянки, які не заліснені. Весна – основна робота лісівників, коли в кожному районі та куточку нашого мальовничого багатого краю відбувається лісовідновлення».

Ліс – особлива природна екосистема, яка служить і домівкою, і основною кормовою базою для безлічі диких тварин. А ще – розвиток туризму й рекреації в області. «Акція з лісовідновлення прижилася, тому що немає людини, яка б не любила ліс, не відчувала його краси і важливості для всього живого. Я вважаю, що висаджування дерев – одна з головних інвестицій у майбутнє, у здоров’я і благополуччя його мешканців. Кожна зустріч з лісом – своєрідна «підзарядка» для тих, хто живе в місті, можливість вирватися з буденності, побути наодинці з природою», – вважає Валерій Іванович.

За його словами, в системі ЗОУЛМГ вибудувана і успішно функціонує система лісовідновлення. У галузі створені всі умови для вирощування здорових, якісних лісів – від заготівлі, переробки лісонасіннєвої сировини у шишкосушарках і зберігання лісового насіння та посадкового матеріалу, вирощування стандартного садивного матеріалу, проведення лісокультурних робіт – до рубок догляду. «Хочу наголосити, що з кожним роком активних громадян, яким не байдуже наше майбутнє, зростає. Рух за відродження «зелених легенів» розвивається не тільки в Закарпатті. Зараз лісовідновлення в тренді, й це можна спостерігати по всій Україні. Для залучення прихильників активісти-лісівники використовують найрізноманітніші способи, в тому числі і соціальні мережі та відеоролики. Певен, ми повинні залишити своїм нащадкам край у такому ж стані, в якому він дістався нам від наших пращурів», – резумував Валерій Мурга.

Щорічно лісівники вирощують мільйони нових сіянців, які на 2-3-й рік працівники державної лісової охорони висаджують на ділянки, які раніше були відведені під заготівлю згідно лісовпорядних планів, а надалі – під лісовідновлення. За весняну кампанію-2018 року планується створити понад 2553, 6 гектарів нових лісів. Основними породами, які висаджують є ялиця, ялина, дуб, бук, модрина, клен-явір. 12 відсотків плану станом на 20 квітня заліснена, однак більший пласт роботи ще попереду. Уже акції з лісовідновлення відбулися у ДП «Берегівське ЛГ», ДП «Тячівське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ», ДП «Мокрянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Верхньогірське ЛГ, ДП «Хустське ЛДГ», ДП «СЛАП» «Іршаваагроліс», ДП «Виноградівське ЛГ», ДП «Свалявське ЛГ», ДП «Мукачівське ЛГ», ДП «Ужгородське ЛГ», ДП «Перечинське ЛГ», ДП «В.Березнянське ЛГ», ДП «Довжанське ЛМГ».

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"