Видра річкова

Видра річкова (європейська) (Lutralutra) — вид видри, широко поширений в Європі й Азії.

Поширення і місця оселенняВ Україні здебільшого водиться в річках Полісся та Лісостепу. Зрідка трапляється і в степовій зоні. Гірськими річками Карпат видра підіймається досить високо в гори. Хутро блискуче, темно-буре.

Місця оселення — річки, озера, стариці, ставки. У воді видра майстерно плаває і пірнає. Веде нічний спосіб життя, а вдень спить в норі. Вхід в нору розташований нижче рівня води. Є у видри також і тимчасові сховища — підмиті водою береги, купи хмизу або корчі, повалені дуплисті дерева тощо. Взимку видра звичайно тримається в незамерзаючих місцях річок.

Екологічні особливості

Живиться переважно рибою, хоч поїдає також багато жаб, раків, молюсків та різних водяних комах. Полює і на водоплавних птахів та мишовидних гризунів, зокрема водяних полівок. Спіймавши здобич, виносить її влітку на берег, а взимку на лід.

Парування у видри відбувається в лютому — березні. В травні самка народжує 2-5 малят. Через 6 тижнів вони вже починають виходити з нори. Статевої зрілості досягає в 3-річному віці, живе 12-15 років.

Охорона та промисел

Занесена в Червону книгу України.

За сайтом «Полювання на Україні» [1] — «Полювання на видру дозволяється лише по ліцензіях під час сезону на хутрових звірів. Щорічно на Україні добувають не більше 150—200 видр.»

За даними мисливської статистики за формою «2тп-мисливство»[2], чисельність виду постійно зростає: з 7,98 тис. особин у 1999 році до 11,90 тис. у 2006 році (пізніші дані відсутні), проте даних про здобування виду не наведено.

 

 

Державне підприємство «Ясінянське лісомисливське господарство»

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"