В Україні розпочався пожежонебезпечний період

Нині фактично кожен тліючий біля сухої трави сірник може перетворитися на масштабне лихо для природних екосистем.
🍂Найчастіші причини виникнення лісових пожеж – саме випалювання сухої рослинності та необережне поводження з вогнем. Лише за минулий рік лісовий фонд Державне агентство лісових ресурсів України зазнав понад 2 500 пожеж, а держава понесла збитки на суму 19.3 мільярди гривень. Поруч з фінансовими втратами, неоціненних втрат зазнало біорізноманіття. Вогнем знищено тисячі рослин та тварин, зокрема й тих, що знаходяться під охороною Червоної книги України.
💥Підпал сухої рослинності є злочином проти довкілля. Минулої весни ми зробили перший крок, аби посилити відповідальність за цей злочин та захистити екосистеми від пожеж. Вперше з 1997 року було суттєво переглянуто штрафи.
Самовільне випалювання рослинності на сільськогосподарських землях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах загрожує штрафом:
❌до 6 120 гривень для громадян;
❌до 21 420 гривень для посадових осіб.
Також у 18 разів збільшено розмір покарання за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні на сільськогосподарських землях.
❌Нині штраф становить від 91 800 до 153 000 гривень.
Окрім того, з червня місяця вступить в дію Закон України № 1259-IX, який покликаний захистити від пожеж торфовища, землі лісового та водного фонду. Документ передбачає заборону випалювання сухої рослинності у прибережних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах зайнятих лісами, а також на шляхах міграції тварин.
❗️Ще одна важлива норма яку впроваджуємо: за випалювання рослинності на вищезгаданих територіях відповідальність нестимуть не лише власники земельних ділянок, а й орендарі.
‼️Також додатково будуть введені штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в Чорнобильській зоні відчуження – від 5 780 до 10 200 гривень.
Закликаю українців бути більш свідомими та пам’ятати, що випалювання рослинності – це не лише пряме порушення чинного законодавства, а й непоправна шкода для довкілля

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"