Дорожня карта програми Президента «Зелена країна»!

Голова Державного агентства лісових ресурсів України представив «дорожню карту» програми Президента «Зелена країна»!

Президент України поставив задачу – висадити мільярд дерев за три роки. Лише за декілька місяців ми провели дуже велику роботу для запуску цієї програми:
🔹Запустили процес створення потужної бази по вирощуванню якісних саджанців дерев, адаптованих під нові кліматичні умови;
🔹Домовились з місцевою владою про передачу нам територій під висадку лісів;
🔹Сформували фінансову модель програми;
🔹Створили чітку та детальну «Дорожню карту» залісення для кожного регіону та кожної області.
Тепер детально про аспекти нашої «дорожньої карти»:
Найбільша увага – півдню країни, який, внаслідок зміни клімату, з часом може перетворитись на пустелю. За три роки ми створимо у південних областях потужний зелений щит, який відновить історичну еко-систему та зупинить просування степів на північ країни.
✔️В Одеській та Херсонській областях буде висаджено 90+ та 85+ мільйонів дерев.
✔️У Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській – 43+ млн, 57+ та 45+ мільйонів.
✔️У центрі країни наймасштабнішу висадку дерев проведемо у Житомирській області. В минулі роки лісові пожежі знищили тут тисячі гектарів лісу. Лише на згарищах Житомирщини висадимо 18+ млн дерев. У цілому за три роки – 117+ млн дерев.
✔️На сході ми відновлюємо ліси на Луганщині. Регіон втратив значну частину лісового фонду внаслідок потужних пожеж. На згарищах висадимо 91+ млн дерев. За три роки сумарно на Луганщині висадимо 182+ млн нових дерев!
✔️У Карпатах за три роки висадимо 47+ млн дерев. Відтворення лісів регіону значно пришвидшиться і внаслідок відмови від суцільних рубок.
Наша «дорожня карта» узгоджена з регіональними і місцевими керівниками агентства. У кожного є завдання по висадці – кожен знає, скільки повинен висадити у наступному році, через рік.
Для кожного керівника лісового господарства області покрокове виконання завдання Президента – це особистий KPI.
🤝У найближчий час проведу обговорення «дорожньої карти» з представниками регіонів – главами ОДА, місцевими депутатами. Ми відкриті до пропозицій та ініціатив – за наявності додаткових територій обсяг висадки може буде збільшений. Мільярд дерев – це абсолютно реальна задача, яку поставив нам Президент.
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"