Зариблено фореллю потічки початку річки Тиса

strumkova-forel-chornotysyanske-lisnyctvo-1           Цього тижня працівниками державної лісової охорони Чорнотисянського лісництва ДП «Ясінянське ЛМГ» з ініціативи автора цих рядків зарибнили мальком струмкової форелі, або ще її в народі називають пстругом, потічки лісництва.

До даного заходу долучився керівник підприємства Теличук В.Ф., головний інженер Капчук О.О., головний економіст Андрійчук Д.Д., депутат районної ради Павлюк А.М. та працівники єгерської служби.

Струмкова форель є надзвичайно цінним і  належить до родини лососевих. Вона відноситься до холоднокровних риб і віддає перевагу чистим  швидкоплинним річкам,  насичених киснем. Нерест пструга в умовах підприємства проходить у жовтні-листопаді, а у  квітні – травні з’являються мальки. Через тривалий час інкубації гине багато ембріонів через важкі умови, а саму ікру поїдають риби – плідники, а також інші риби. Тому, для збільшення  кількості популяції форелі, було вирішено придбати мальки у місцевого підприємця у кількості десять тисяч штук.

Зарибнювали потоки в урочищах Великі та Малі Околи, Медвежий, Кичера та інші струмки. В даних місцях практично не проводяться рубки і є надія, що через 2-3 роки буде значна кількість пструга у річках підприємства.

strumkova-forel-chornotysyanske-lisnyctvo-3В подальшому необхідно здійснювати зариблення, але основне завдання у збереженні цього виду лягає на лісову охорону та єгерську службу. За останні роки ведеться значна робота щодо будівництва перепадів на підприємстві, що дає сприятливі умови для проживання і розмноження струмкової форелі. Адже, при цьому вода збагачується киснем та уповільнює швидкість течії. Лісництвом планується влаштувати рибник для вирощування форелі і отримання власних мальків.

 

Лісничий Чорнотисянського лісництва    
Володимир Кувік

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"