ЛІСУ НЕ ПОТРІБНА ВІЙНА!!!

«ЛІСУ НЕ ПОТРІБНА ВІЙНА!!!» саме з таким закликом учні шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ» відзначили Міжнародний день лісів.

Свято лісу було засноване 21-го березня 2012-го року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №A/RES/67/200. Відзначення Всесвітнього дня лісу має на меті ознайомлення людей зі значенням лісів та лісового господарства у житті світової спільноти.
Важливим святом «День лісу» є і для учасників Чорнотисянського та Лазещинського шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ». В учнів, педагогів та лісівників започаткована традиція проведення щорічної конференції шкільних лісництв на якій учасники збираються та обговорюють важливі й актуальні теми лісових екосистем та лісового господарства.
Однак у 2022 році традиційне для учнів і лісівників відзначення Дня лісу стало неможливим, адже в нашу країну прийшла війна – загроза, виклик та випробування для українського народу і кожної людини окремо. Війна, яка окрім тотальних руйнувань і втрати людських життів зараз завдає нещівного впливу на довкілля.
Саме тема впливу військових дій на довкілля та лісові екосистеми стала приводом спільної конференції шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ», яка у 2022 році відбулася в онлайн режимі у зв’язку із запровадженою формою дистанційного навчання під час оголошеного воєнного стану в Україні. В процесі віртуальної зустрічі юні лісівники виступили з доповідями та обговорили теми впливу військових дій на довкілля та з’ясовували можливість відновлення природи і час необхідний для такого відновлення.
Окремим пунктом онлайн-зустрічі стало проведення спільного тренінгу-вправи для подолання паніки і хвилювання під назвою «Дерево», адже стрес і страх є невідємними супутниками війни і вміння боротися й опановувати такі важкі психологічні стани є запорукою збереження життя і повноцінного здоров’я дорослих та дітей.
Твердження про те, що історія воєн – це й історія знищення природи, правда яку не потрібно доводити. Найбільший збиток природі був нанесений у війнах XX столітті. Дві найважливіших обставини, що визначили це – нові могутні снаряди і двигуни. Найбільш істотним щодо впливу на довкілля став розвиток озброєнь у XX столітті і поява якісно нові видів під назвою зброя масової поразки. Це хімічна, бактеріологічна й атомна зброя. В процесі їх застосування руйнуються цілі ландшафти і знищується все живе навколо в радіусах сотень кілометрів. Ще одним згубним фактором війни також є неконтрольована та надмірна експлуатація природних ресурсів. Природозберігаючі технології у процесі розробки озброєння взагалі не беруться до уваги. В другій половині 20 століття основою стратегії і тактики воюючих країн з’явилося свідоме руйнування природи на території супротивника за формулою «якнайбільше, якнайдешевше і якнайшвидше», що у свою чергу призвело до виникнення нового виду військового впливу під назвою “екоцид”.
Спричинені наслідки та завдані збитки від ведення воєн для довкілля впродовж історії жодного разу достеменно не були визначенні та оцінені. Однак, точно встановлено, що повноцінне відновлення порушених екосистем у більшості випадків надзвичайно тривале, а в окремих обставинах – взагалі неможливе.
Тому, війна природі не потрібна!!! Лісу війна не потрібна!!! Людям війна не потрібна!!!
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"