Лісівники Закарпаття просять громадян та пресу повідомляти про спроби знищення державних ресурсів

Правовий статус та повноваження державної лісової охорони (ДЛО) передбачені статтями 89-92 ЛКУ та Положенням про державну лісову охорону, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів №976 від 16.09.2009 р.

Відповідно до статті 89 Лісового кодексу України (ЛКУ), охорону і захист лісів на території України здійснюють державна лісова охорона та охорона інших постійних лісокористувачів.
Держлісоохорона має статус правоохоронного органу.
Однак варто наголосити, що державна лісова охорона – це не окремий державний орган чи підрозділ, а тільки визначений перелік посадових осіб лісового господарства, які входять до штату лісогосподарських підприємств, об’єднань, лісонасіннєвих інспекцій, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, Державного агентства лісових ресурсів України.
Серед основних завдань працівників держлісоохорони – здійснення державного контролю за додержанням вимог лісового та мисливського законодавства, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, запобігання злочинам і адміністративним правопорушенням у сфері лісового та мисливського господарства, використання лісових ресурсів і мисливських тварин, організація та координація заходів з охорони державного мисливського фонду та інші.
Посадові особи держлісоохорони Закарпатського ОУЛМГ та підпорядкованих лісгоспів, відповідно до покладених на них завдань, мають право:
– безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку ліси, що перебувають у власності чи користуванні громадян і юридичних осіб;
– перевіряти наявність дозволів та інших документів на використання лісових ресурсів;
– складати протоколи та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення;
– зупиняти транспортні засоби та проводити їх огляд;
– надсилати у відповідні державні органи матеріали про притягнення осіб, які порушили лісове законодавство, до дисциплінарної, адміністративної і кримінальної відповідальності;
– проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно-і відеозйомку та інші повноваження.
Тобто за фактом виявлення незаконної рубки лісу працівники держлісоохорони мають право на складання адмінпротоколу з подальшим розглядом цієї адміністративної справи. Якщо сума завданих державі збитків незаконною рубкою наносить лісові істотну шкоду, справа передається у правоохоронні органи для подальшого розслідування та відкриття кримінальної справи (працівники ДЛО не мають права проводити слідчі дії та відкривати кримінальні справи).
Разом із тим, між працівниками правоохоронних органів Закарпаття та державної лісової охорони налагоджена тісна співпраця. Якщо під час перевірки документів при транспортуванні лісопродукції виявлено порушення чи невідповідність, представники правоохоронних органів звертаються до вартових лісу для з’ясування необхідної інформації.
У разі, якщо виявлено факт порушення лісового законодавства, однак особу порушника встановити неможливо (порушник вчинив правопорушення і зник із місця події), посадовою особою органу лісового господарства складається акт огляду місця вчинення порушення лісового законодавства.
Складений акт протягом трьох днів із моменту правопорушення направляється до органу внутрішніх справ за місцем вчинення правопорушення для встановлення особи порушника. Виявлені при цьому незаконно добуті лісові ресурси вилучаються, про що зазначається у відповідному акті.
Варто також наголосити, що Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства активно залучає до роботи по боротьбі з незаконними рубками представників ЗМІ та громадськості.
Також для посилення боротьби з недобросовісними лісорубами та користувачами лісових масивів працівники державної лісової охорони Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства звертаються до всіх небайдужих краян інформувати лісоохоронців та представників правоохоронних органів про факти крадіжок чи нелегального добування лісових ресурсів або виникнення пожежі в лісі й по-можливости робити фото-відеофіксацію.
Просимо звертатися за телефоном гарячої лінії Державного агентства лісових ресурсів: 044 235 77 24 (цілодобова лінія) та писати нам на електронну скриньку: inbox@zakarpatlis.gov.ua
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"