Міжнародний день лісу

Сьогодні 21 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день лісу!

Ліси є загальним надбанням усього людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин. Однак надмірна експлуатація та нераціональне природокористування впродовж історії розвитку суспільства негативно вплинула на лісові екосистеми і призвела до їх деградації та знищення. Зважаючи на глобальну проблему втручання у лісові екосистеми в 1971 році Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї ООН ініціювала створення Міжнародного дня лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль та спонукати всіх до їх відновлення. Щороку Міжнародний день лісів проходить під різними гаслами, гасло 2021 року – «Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту».

Щороку ДП «Ясінянське ЛМГ» приєднується до відзначення цієї важливої для світової спільноти дати та бере активну участь у традиційних заходах: масштабних акціях з висадки дерев та активній інформаційній кампанії стосовно роз’яснення значення лісів у житті людини та необхідності збереження лісів для майбутніх поколінь. Це екологічне свято вважається найголовнішим для шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ». Зазвичай, до Міжнародного дня лісів для всіх шкільних лісництв підприємства організовується учнівська конференція, під час якої, юні лісівники виступають з тематичними доповідями, презентаціями та виступами і активно обговорюють проблеми лісів і лісового господарства. Однак, світова пандемія COVID-19 та запроваджені карантинні обмеження у 2021 році внесли свої корективи у звичний навчальний процес, який зараз став повністю дистанційним і безконтактним.

До відзначення Міжнародного дня лісів у 2021 році по особливому підійшли учасники Чорнотисянського шкільного лісництва. Юні лісівники зараз навчаються у випускному одинадцятому класі, і це екологічне свято відзначають востаннє як учасники шкільного лісництва. Будучи вдома на дистанційному навчанні та маючи достатньо часу для роздумів, учні-лісівники вирішили підсумувати свої знання і досвід за період навчання у шкільному лісництва та сформулювали власні поради-настанови для майбутніх учасників шкільних лісництв, які прийдуть їм на заміну. Зокрема, юні лісівники радять:

– Старанно вчитися. Знання – це вдала інвестиція у своє успішне майбутнє, не втрачайте нагоди дізнатися більше про ліс, не бійтеся ставити запитань і просіть поділитися досвідом фахівців практиків.

– Не бути байдужими до проблем лісу та навколишньої природи та використовувати свої знання на користь довкіллю.

– Найважливіший навик для юного лісівника – вміти правильно висаджувати дерева. Опануйте його досконало та навчіть своїх знайомих робити це правильно.

– Будьте відповідальними і не забувайте, що посаджені вами дерева потребують догляду.

– Ніколи не робіть шкоди лісу і довкіллю! Будьте екологічно свідомими і майте сміливість зробити зауваження іншим.

– У лісі господарі дикі звірі, завжди пам’ятайте про це, поважайте їхній дім і будьте обережні.

– Діліться отриманими знаннями про ліс та розповідайте всім про роботу лісівників.

– Обирайте відпочинок на природі. Подорожі та екскурсії лісом найкращі!

– Оберігайте та любіть ліс – він найцінніше багатство нашого краю.

Запропоновані випускниками шкільних лісництв поради є універсальними. Вони у майбутньому стануть орієнтиром у здобутті лісівничих знань новим учасникам шкільних лісництв і вже зараз є корисними для всіх дорослих і дітей, адже допоможуть стати більш екологічно свідомими і відповідально ставитися до зеленого багатства нашого краю.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"