Місячник тиші

Щорічно з середини вересня і до кінця жовтня в житті благородних оленів настає особливий період парування.

Саме у цей проміжок часу на високогір’ї Карпат можна почути шлюбний рев благородного оленя та побачити відчайдушні баталії рогатих велетів за прихильність самок. Однак, зосереджуючись на пошуках своєї пари олені втрачають притаманну їм пильність і можуть стати легкою здобиччю для браконьєрів. Сторнній шум та гучні звуки у лісі також стають на заваді шлюбному процесу.

З метою зменшення фактору турбування та неспокою для диких тварин, а також попередження  випадків браконьєрства, у мисливських угіддях ДП «Ясінянське ЛМГ» з 15 вересня до 20 жовтня 2022 р. оголошено «Місячник тиші».

У відповідності до наказу керівника підприємства на період реву оленів у мисливських угіддях ДП «Ясінянське ЛМГ» запроваджується ряд обмежень, а саме: Проїзд автомобілів та мотоциклів на територію мисливських угідь підприємства дозволяється тільки за перепустками з 7 до 18 години.

Забороняється:

  • проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму й неспокою для диких тварин, що можуть спричинити, або призвести до виникнення випадків турбування диких копитних тварин в межах їх природних місць мешкання і розмноження.
  • знаходитись в мисливських угіддях із мисливською зброєю чи іншими знаряддями добування диких тварин.
  • створювати всякий надмірний шум та галас.
  • полювання та вилову риби.
  • відхилятися від прокладених маршрутів, засмічувати ліси та розпалювати вогнища.

З ціллю недопущення випадків браконьєрства на період реву оленя єгерською службою встановлено цілодобове чергування та підсилено контроль за мисливськими угіддями.

Винні у порушенні вимог природоохоронного законодавства несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"