Найкращий спосіб пізнати світ дикої природи – це спостереження за способом життя та поведінкою диких звірів

Навчаючись у лісівничих гуртках ДП « Ясінянське ЛМГ» юні лісівники на практиці освоїли методику прямих спостережень за лісовими мешканцями за допомогою фото- і відеопасток.

Робота з цими гаджетами неймовірно цікава, але й водночас непроста і особлива. В процесі організації спостереження за вказаним методом необхідно враховувати ряд деталей від яких залежить успішність результату. Насамперед фотопастки потрібно вміти правильно розставити, зібрати, замінити батареї чи карти, окрім того, ще й орієнтуватися і добре знати територію лісових угідь, адже є стежки й місця, де тварини ходять часто, а є такі, де їх, практично, немає. Та найголовніше – запастися терпінням і чекати появи кадру з «впольованим» звіром.

Для учнів Чорнотисянського шкільного лісництва єгері та лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» провели пізнавальну лекцію та практичне заняття з основ моніторингу за тваринами за допомогою фотопасток. Під час заняття юні лісівники навчилися власноруч встановлювати фотопастки різних типів й ознайомилися з особливостями їх налаштування і застосування.

Встановивши фотопастки діти стали справжніми зоопапараці та започаткували своєрідне науково-пізнавальне сафарі результатами якого будемо ділитися у майбутніх дописах.

Довідково: Фотопастка — автоматичний модифікований цифровий фотоапарат для віддаленого спостереження і фіксації рухів тварин. Принцип дії фотопасток полягає у автоматичному функціонуванні двох режимів роботи: сплячому – режим економії енергії акумуляторів в період відсутності руху; активний – режим фіксації руху (зйомка). Найчастіше для активізації активного режиму роботи фотопасток використовують Інфрачервоний датчик руху який реагує на зміну температури, тобто на появу людей, тварин чи інших предметів, які виділяють тепло. Завдяки інфрачервоному підсвічуванню чи функції «білого спалаху» (LED підсвічування) фотопастки спрацьовують навіть вночі, дозволяючи отримувати якісні зображення. Використання камер дає можливість здійснювати моніторинг угідь лісомисливського фонду цілодобово, сім днів на тиждень, з мінімальним втручанням людини. Окрім функції моніторингу та спостереження за лісовою фауною, фото- і відеофіксація також допомагає запобігати й виявляти факти браконьєрства і лісових пожеж, що є ефективним заходом охорони лісового фонду.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"