На базі ДП «Ясінянське ЛМГ» відбулася нарада керівників шкільних лісництв та лісівників

Зустріч відбулася за участі головного лісничого підприємства Миколи Ластовецького, відповідального за роботу шкільних лісництв від лісомисливгоспу інженера Ярослави Рещук, керівників Чорнотисянського шкільного лісництва Кравчук Ганни і Клочуряк Оксани та керівника гуртка «Юних лісівників» ЗОЕНЦ  Мирослави Дячук.

Головна мета наради – налагодити стабільний процес функціонування й взаємодії шкільних лісництв у відповідності до діючих програм, а також забезпечити безперервний взаємозв’язок між навчальними закладами, підростаючим поколінням та лісівниками.

 

Під час наради фахівці обговорили деталі організації навчально-виховного процесу на 2019-2020 навчальний рік. Узгодили правильність оформлення документації з організації шкільного лісництва, що є невід’ємною частиною їх функціонування. Заслухали звіти керівників про роботу шкільних лісництв, а також обговорили проблеми та доцільність існування гуртків.

 

Організація та функціонування шкільних лісництв – це дуже важливий напрямок діяльності ДП « Ясінянське ЛМГ», адже головною його метою є виховання у підростаючого покоління свідомого ставлення до природи, бережного відношення до лісу та його мешканців.

В шкільних лісництвах бере початок профорієнтаційна робота з молоддю у природничому напрямку. Тут виховують нове покоління екологічно свідомих людей, які розуміють важливість праці лісівників.

 

Наразі, при лісгоспі діють два учнівські лісництва – Чорнотисянське та Лазещинське, в роботі яких беруть участь тридцять  активних школярів середніх та старших класів. Щороку школярі залучаються до посадки і догляду за лісовими культурами. Беруть участь в озелененні території шкіл та парків. Діти допомагають у збереженні лісових мешканців, для цього вони виготовляють шпаківні та годівниці, беруть участь у заходах з підгодівлі мисливської фауни і птахів.

Члени шкільних лісництв є активними учасниками Всеукраїнських та обласних природоохоронних конкурсів і акцій («Майбутнє лісу у твоїх руках», «День довкілля» та інші).

Співпраця школи та держлісгоспу має позитивну віддачу. У дітей виховується дбайливе ставлення до природи, розширюються та поглиблюються знання природничих наук. Школярі відчувають значну підтримку лісівників, і це мотивує їх бути більш активними та старанними, вони цікавляться, освоюють та розвивають навички роботи у лісовому господарстві.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"