Новій дорозі до курорту Драгобрат бути!

14 жовтня 2021 року на території Свидовецького лісництва ДП «Ясінянське ЛМГ» відбулося урочисте закладання капсули на початок будівництва дороги від урочища Свидовець до гірськолижного курорту Драгобрат.
Захід відбувся за присутності поважних гостей ініціаторів будівництва дороги, а саме: народного депутата України Миколи Тищенка, представників Закарпатської обласної державної адміністрації, директора ДП «Ясінянське ЛМГ» Ігоря Піпаша, голови Ясінянської територіальної громади Андрія Делятинчука, начальника Головного управління ДСНС України у Закарпатській області Романа Гудака, голови громадської організації «Спілка підприємців курорту Драгобрат» Юрія Сікуна та підприємці власники бізнесу на гірськолижному курорті Драгобрат.
У вітальному слові до присутніх народний депутат України Микола Тищенко зазначив, що подібного роду дороги з впевненістю можна назвати «дорогами життя» оскільки саме такі дороги неабияк полегшують життя місцевим жителям та сприяють соціально-економічному розвитку громад, підвищуючи інвестиційну привабливість території.
Голова громади Андрій Делятинчук подякував представникам центральної влади за сприяння розвитку та небайдужість до проблем місцевих громад, а також наголосив на сподіванні позитивних змін у функціонуванні та динамічному розвитку туризму гірськолижного курорту Драгобрат після закінчення будівництва шляху.
Директор ДП «Ясінянське ЛМГ» Ігор Піпаш ознайомив присутніх з технічною стороною будівництва дороги та зазначив, що новий шлях має також важливе лісогосподарське значення і стане запорукою своєчасного та ефективного виконання комплексу лісогосподарських робіт, забезпечення охорони і захисту насаджень від пожеж, хвороб і шкідників лісу та виконання біотехнічних заходів спрямованих на відтворення та збереження мисливської фауни.
Завершенням офіційного заходу стало написання побажань у майбутнє та запечатування капсули на початковому відрізку майбутньої дороги.
Довідково: На даний час, загалом по ДП «Ясінянське ЛМГ» на обслуговуванні та в експлуатації знаходяться понад 150 км. лісових автомобільних доріг, із них близько 80% знаходяться в безпосередній близькості до гірських потоків. Руйнівними паводками, які неодноразово відбуваються на території Ясінської долини, прируслові лісові автомобільні дороги систематично піддаються значним руйнуванням дорожньої інфраструктури, таким як вимивання і руйнування дорожнього полотна, мостів, берегоукріплень, підпірних стінок тощо. Щоразу подолання наслідків повеней і паводків тягне за собою значні фінансові витрати на ремонт і відновлення. Натомість, лісові автомобільні дороги, прокладені на значній віддалі від річкових потоків суттєвих пошкоджень не отримують, і, відповідно, зарекомендували себе як економічно і експлуатаційно ефективні.
Існуюча на даний час автомобільна дорога до курорту Драгобрат також проходить вздовж потоку Свидовець і неодноразово руйнувалась паводками та зсувами ґрунту.
Враховуючи власний досвід та специфіку природно-кліматичних умов, проектуючи будівництво нової дороги була обрана стратегія прокладання шляху вздовж хребта на значній віддалі від гірських потічків та річок. При визначенні найбільш оптимального варіанту нового автомобільного сполучення ключовими критеріями визначено дотримання ухил дороги не більше 12%, влаштування земляного полотна шириною 8 метрів та дорожнього покриття шириною 7 метрів. Ширина вирубки траси під автодорогу повинна становити 25-35 метрів, що забезпечить належне та своєчасне осушення земляного та дорожнього полотна, знизить утворення аварійних і нависаючих дерев, та загалом покращить подальші експлуатаційні характеристики.
Нова дорога запроектована і протрасована виключно через лісфонд ДП «Ясінянське ЛМГ». Фахівцями визначено найбільш економічно вигідний напрямок прокладання нової дороги. Нове автомобільне сполучення буде складатися із 4-х основних відрізків орієнтовною загальною протяжністю 9,90км. Перший і третій відрізок протяжністю 2,95км проходить по вже існуючих лісових автодорогах Свидовець-Драгобрат та Ясіня-Буковина-Драгобрат, другий відрізок протяжністю 4,45км – нова дорога, яку необхідно збудувати для з’єднання існуючих шляхів, четвертий відрізок протяжністю 2,50 км шлях до запланованої автомобільної парковки на 200 легкових авто. На вже існуючих шляхах планується здійснити капітальний ремонт із розширенням земляного полотна із 4 до 8 метрів та влаштувати ґрунто-гравійне дорожнє полотно шириною 7 метрів. Нові відрізки дороги необхідно збудувати у відповідності до аналогічних характеристик ширини земляного полотна 8 метрів та грунтово-гравійного полотна 7 метрів.
Варто наголосити, що при виконанні робіт підприємством вживається всіх необхідних заходів для мінімізації та уникнення значної ерозії ґрунтів, належного водопропуску і водовідводу та найменшого впливу на навколишнє природне середовище.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"