Нові ліси в природно-заповідному фонді

maybutne-lisu-u-tvoih-rukah-4В ДП «Ясінянське ЛМГ» продовжуються проводити заходи до Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». На цей раз, 14 квітня, до акції було залучено учнів Свидовецького шкільного лісництва та лісову охорону Свидовецького лісництва, які проводили посадку лісу.

maybutne-lisu-u-tvoih-rukah-6Місцем проведення акції було вибрано Свидовецьке лісництво у кварталі 7 виділ 3 площею 1,0 га. Дана територія входить в склад Карпатського біосферного заповідника без вилучення і таким чином було вирішено долучити учнівську молодь до створення нових лісів на території природно-заповідного фонду. На місці створення лісових культур попередньо утворився суцільний вітровал, який необхідно було терміново зрубати для нерозповсюдження шкідників та хвороб лісу.

maybutne-lisu-u-tvoih-rukah-5На місці посадки лісу були учні 7-8 класів Ясінянської загальноосвітньої школи № 3 із керівником шкільного лісництва Полянчуком М.М. Перед початком проведення посадки лісу начальник відділу лісового господарства Ластовецький М.В. роз’яснив присутнім про важливість проведення Всеукраїнської акції, її роль у вихованні молоді до бережливого ставлення лісів. Також він показав на прикладі як зробити площадку та висадити сіянець у землю. Лісничий Свидовецького лісництва Піпаш В.В. наголосив, що необхідно дотримуватись проекту лісових культур відносно схеми розміщування, та змішування між рядами.

maybutne-lisu-u-tvoih-rukah-3Після проведення інструктажу з охорони праці та техніки безпеки, вихованці шкільного лісництва приступили до створення нового лісу. Садили лісові культури в два етапи: спершу підготовляли грунт, а потім висаджували молоденькі деревцята  ялини європейської, ялиці білої, бука лісового та клена-явора в кількості п’ять тисяч штук на всю площу. Даний посадковий матеріал був вирощений у розсаднику місцевого лісництва. Допомагали у роботі учням лісова охорона, а саме помічник лісничого Зелінський Є.Й., майстрии лісу Рекрутяк М.П., Молдавчук Ю.А., Карабінюк В.Ю., Молдавчук Д.Ю.

Після закінчення посадки лісу працівники лісової охорони  учням шкільного лісництва приготували обід та кожному особисто вручили невеликі подарунки.

 

Спеціаліст по лісовідновленню, 

Валентина Пластуняк

maybutne-lisu-u-tvoih-rukah-2maybutne-lisu-u-tvoih-rukah-1

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"