Осінь – найкращий час подбати про зариблення водойм

Штучне зариблення річок – природоохоронний захід спрямований на підтримання та збереження оптимальної чисельності іхтіофауни у природному середовищі.

Сам процес зариблення є кропітким і вимагає багато знань, зусиль та відповідальної і злагодженої багатоетапної роботи обізнаних фахівців, від роботи яких залежить успішність приживання риби.

Керівництво, працівники лісової охорони та єгері ДП «Ясінянського ЛМГ» постійно дбають про те, щоб біорізноманіття річок та потоків підприємства завжди було багатим на іхтіофауну. З цією метою з початку 2022 року у гірські струмки вже випущено 15 тис. мальків риби форелі струмкової, форелі райдужної та лосося дунайського. Надійним партнером лісгоспу у штучному зарибленні річок є Державне агентство меліорації та рибного господарства у Закарпатській області. Представники згаданої установи протягом багатьох років сприяють і беруть активну участь у відновленні рідкісної річкової іхтіофауни гірської частини Карпат.

Наприкінці вересня, керуючись рекомендаціями знавців іхтіофауни,  єгерською службою ДП «Ясінянське ЛМГ» у черговий раз проведено штучне зариблення гірських потічків на території лісфонду підприємства.

Щорічною практикою та досвідом доведено, що осінній зарибок більше здатний до адаптації та виживання у природі, адже до осені мальок набирає оптимальної ваги і має ресурс для пристосування до існуючих факторів стресу у навколишньому середовищі.

Вселення мальків  відбулося у гірських потічках лісництв, де рідкісні види краще приживуться та у перспективі дадуть позитивний кількісний результат і примножать річкову іхтіофауну Українських Карпат.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"