Полонинський сезон 2017: лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» провели профілактичні бесіди з місцевими вівчарями

Високогірне вівчарство на території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» є традиційним видом господарювання і є невід’ємною складовою місцевої культури.

Щороку, на початку травня, місцеві мешканці разом з пастухами відганяють своїх овець на пасовище високо в гори на полонину. В 2017 році полонинський хід  і «міра» відбулися 13 травня та стали справжнім святом для всієї громади Ясінянської долини.

Цьогоріч на угіддях лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» будуть випасатися понад 10 отар овець, загальна кількість яких становить понад 3000 голів. Випасання худоби відбувається з дозволу ветеринарної служби за зверненням місцевих сільських рад та погодженням ДП «Ясінянське ЛМГ», яким надається територія та дозволяється вести випас окремої отари. На основі зверненням місцевих громад підприємство виділяє деревину для будівництва та ремонту полонинських будівель, систематично здійснює ремонт доріг, що ведуть на полонини та ліквідовує наслідки стихійних явищ.

Однак, літнє перебування на полонині є справжнім випробуванням для людей, пастухів, отари та навколишньої природи. Будь-які помилки допущені в процесі полонинського господарювання можуть призвести до негативних наслідків, серед яких виникнення лісових пожеж, пошкодження біотехнічних споруд та гірських стежок, знищення кормових полів, напади вівчарських собак, винищення молодняку диких звірів, тощо. Для того щоб уникнути таких неприємних ситуацій полонинське господарювання має відбуватися за чітко визначеними правилами та під постійним контролем працівників лісової охорони і єгерів.

В 2017 році перед початком полонинського ходу відповідальними фахівцями ДП «Ясінянське ЛМГ» з вівчарями та власниками фермерських господарств було проведено профілактичні бесіди і лекції стосовно техніки безпеки під час перебування в гірській місцевості, протипожежної безпеки в лісах та загальних правил використання наданих пасовищ. Велика увага приділялася також кількості та правилам утримання вівчарських собак, які в разі неналежного контролю несуть загрозу для мандрівників, диких звірів та рідкісних птахів. Вівчарям дозволено брати з собою на випас не більше трьох собак (в залежності від величини отари), та наголошено на необхідності забезпечити їх обмежувачами (калушами), а також попереджено про відповідальність за нехтування встановлених вимог.

У підсумку між представниками підприємства і пастухами було підписано Акт-попередження де зазначено особу, яка буде нести відповідальність за допущену шкоду чи порушення правил у відповідності із діючим законодавством.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"