Потічки у лісових масивах ДП «Ясінянське ЛМГ» стали багатшими на 7 тисяч особин мальків форелі струмкової

Природоохоронний захід із зариблення потічків провели на території трьох лісництв господарства, а саме: Лопушанському (ур. Тиховец), Станиславському (ур. Станисилав) та Чорнотисянському (ур. Оеколе).

В зариблення потічків взяли участь лісничі, працівники єгерської служби та лісової охорони підприємства. Всі витрати пов’язані зі проведенням заходу в повному обсязі оплачені за рахунок власних коштів підприємства. Основною ціллю даного заходу є збільшення кількості рідкісного виду струмкової форелі у карпатських річках.

Нагадаємо, що форель струмкова відноситься до рідкісних цінних видів риб з родини лососевих. Форель піднімається по гірських потоків до 1000 метрів над рівнем моря, і тримається в місцях з температурою води +6 ° С і швидкістю течії 1-3 м/с. Не переносить забруднення води стічними водами. На 4-му році життя розміри її тіла досягають 30 см при масі 270-350 гр. Живе 10 – 12 років, харчується літаючими над водою комахами, личинками, бокоплавами, молюсками, смітної рибою, жабами.

Слід зазначити, що на території ДП “Ясінянське ЛМГ” створено всі умови для ефективної охорони та відтворення лососевих риб, адже тут протікає кришталево чиста вода, наявна необхідна кормова база та збудовано понад 150 річкових перепадів, що допоможе успішно зрости новим мешканцям.

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"