Лазещинське лісництво


 

Лісничий  – Петрюк Юрій Степанович.

Помічник – Климпуш Михайло Ількович

Лазещинське лісництво знаходиться в межах села Лазещина та смт Ясіня, Рахівського адміністративного району.

Загальна площа земель лісового фонду лісництва становить 5682 га, з яких 5170,9 га – лісові землі, і 120,5 га. – нелісові ділянки. Згідно з розподілом лісів за функціональним призначенням по території лісництва, площа лісів природоохоронного, наукового історико-культурного призначення становить – 161,5 га, рекреаційно-оздоровчі ліси – 1264,4 га, захисні ліси – 1436,4 га, експлуатаційні ліси – 2818,7 га.  Територія лісництва складається з одного масиву, витягнутого із північного заходу на південний схід. Лісництво має спільні межі з Івано–Франківською областю (Знаходиться в безпосередній близькості до відомого курорту «Буковель») та Карпатським біосферним заповідником. До складу лісництва входять 12 майстерських, 2 лісозаготівельні та 2 єгерські дільниці, а штат працівників нараховує 20 осіб. В лісництві є контора та КПП для чергування лісової охорони та встановлено камеру телевізійного спостереження за лісовими масивами.

Панівною породою в лісових угіддях лісництва є ялина європейська  (звана в народі смерека), її частка в числі лісоутворюючих порід  становить 94%. Окрім ялини тут зростає бук, ялиця, явір, ясен, вільха сіра та інші деревні породи, загальна частка яких становить 6%.

Основним завданням для працівників лісництва є забезпечення раціонального збалансованого невиснажливого господарювання в лісах, захист та охорона лісу від пожеж, незаконних рубок, шкідників і хвороб лісу, лісовідтворення, розвиток рекреації та співпраця з місцевими органами самоврядування.

На території лісництва є лісовий розсадник загальною площею 1,3 га, де вирощуються основні лісоутворюючі породи з насіння місцевого збору. Лісовідновлення проводиться шляхом природного поновлення та посадки лісових культур. Щорічно заліснюється в середньому 80 га. Садіння лісу здійснюється весною та восени, основна частина робіт проводиться у весняний період оскільки це найбільш сприятливий час для приживання молодих саджанців.

Щорічно працівниками лісової охорони здійснюються роботи із благоустрою території та запобігання й попередження катастрофічних наслідків від повеней (розчищення гірських потоків від захаращення, будівництво підпірних стінок та річкових перепадів).

В межах лісництва добре розвинута рекреаційно-туристична інфраструктура. По території лісового фонду Лазещинського лісництва проходять 5 промаркованих піших туристичних маршрутів до найвищих вершин Українських Карпат – гори Говерла і Петрос. Вздовж маршрутів створено велику кількість лавочок та місць відпочинку для подорожуючих, а також облагороджено понад 15 джерел питної води. За власні кошти підприємства в лісництві капітально відремонтовано мисливський будинок, побудовано 10 рекреаційних пунктів, викопано і зариблено ставок. Справжньою окрасою лісництва є створена в 2017 році зона комплексної рекреації «На Перевалі», яку визнано однією з кращих в Закарпатській області.

Цікавою особливістю на землях Лазещинського лісництва є багато залишків оборонних та фортифікаційних споруд, відмежувальних кордонних знаків, кладовища, та 1 місце масового розстрілу і поховання січових стрільців часів Другої світової війни.

Для ведення мисливського господарства в лісових  масивах лісництва є 2 кормосховища, годівниці, солонці та закладено кормові поля. Єгерською службою на річках і гірських потоках збудовано 12   перепадів, які служать сховком та місцем для розмноження цінних видів риб форелі та харіуса.

Ліси багаті на ягоди (чорницю, брусницю, ожину, малину) та гриби (білі, лисички, підберезники, опеньки, рижики, та ін.). Тут проживають рідкісні тварини занесені до Червоної Книги, а саме: бурий ведмідь, олень благородний, дикий кіт, рись, тхір лісовий, видра річкова, борсук, норка європейська. Серед птахів, що тут водяться, рідкісними є глухар, тетерук, рябчик, тинівка альпійська. Цінними представниками флори є підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, цибуля ведмежа, айстра альпійська, лілія лісова.

На території лісництва є 4 природно-заповідні об’єкти місцевого значення, а саме:

– Три гідрологічні пам’ятки природи «Мінеральне джерело». За мінеральним складом всі вони належать до мінеральних вод сірководневого складу, є джерелом цінних мікроелементів і має унікальні цілющі властивості, що позитивно впливають на відновлення опорно-рухового апарату людини, поліпшення обміну речовин, виведення з організму токсинів і зайвих солей

– Лісовий заказник «Смерекові Карпати» площею 166,7 га, створений з метою  отримання стабільної лісонасіннєвої бази на основі селекційного відбору лісових насаджень (генетичний фонд лісового господарства).

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"