Сертифікація лісів у ДП «Ясінянське ЛМГ»

З 22 лютого до 16 березня 2016 року у Закарпатському ОУЛМГ в т.ч. ДП «Ясінянське ЛМГ» незалежна аудиторська компанія «SGS» провела оцінку відповідності ведення лісового господарства критеріям та принципам Лісової наглядової ради (FSCTM).

Сертифікація  – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSCTM стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового контролю. Відповідність вимогам оцінюють сертифікаційні органи, одним із яких є компанія «SGS», що має сертифікат . Це означає, що продукція взята з сертифікованих лісів, може мати торгівельний знак FSCTM  і визнається всіма країнами світу.

Всього є 10 принципів та 56 критеріїв, які визначають, як повинно вестися лісове господарство, щоб завдавати якнайменше екологічної, соціальної та економічної шкоди. Серед переваг, які отримуємо від сертифікації, –    незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції; вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів; демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.

Ліси ДП «Ясінянське ЛМГ» виконують переважно екологічні функції – водоохоронні, захисні, рекреаційні, мають обмежене експлуатаційне значення і відзначаються високою продуктивністю, що викликає інтерес до лісової галузі. У постійному користуванні підприємства перебувають 31,8 тис. га земель лісового фонду, в основному вкритих лісом. Щорічно підприємство заготовляє і реалізує біля  100   тис. кбм. деревини.

Під час основного аудиту підкреслювалося, що існуюча система ведення лісового господарства на нашому підприємстві в цілому забезпечує хороше збереження, використання та відтворення лісових ресурсів. З позитивів відзначено значний внесок ДП «Ясінянське ЛМГ» у розвиток місцевої інфраструктури, зросла відкритість і публічна доступність для громадськості та   доступ населення і місцевих виробничників до лісових ресурсів за рахунок будівництва лісових доріг. Виявлено і низку невідповідностей, які буде усунено в найкоротший термін.

Головний лісничий,

Василь КУВІК

 

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"